Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zažijte revoluci v běhu na vlastní kůži

Je známým faktem, že ženské tělo funguje jinak než mužské. Každá jsme originál a každá máme své specifické potřeby. Proto je nezbytné vystoupit z mužského světa a začít respektovat potřeby svého vlastního těla, a to nejen ve sportu. Nechte se proto unést na vlně dvojitého chromozomu X, který obsahuje DNA něžného pohlaví, a udělejte ve své běžecké rutině růžovou revoluci s botami RUN XX.

Pouze a jen pro ni

Stále více žen objevuje kouzlo běhu, který přináší nesčetné benefity v podobě koktejlu endorfinů, čisté hlavy, spálených kalorií a v letním období také krásné opálení. I v této oblasti se však ženy potýkají s mužskými pravidly. Jako příklad můžeme uvést běžecké boty – až příliš dlouho byly běžecké boty pro ženy pouhou zmenšeninou běžeckých bot pro muže. Jejich výroba spočívala primárně v adaptaci pánské boty na ženské chodidlo. Naštěstí existují osvícené ženy na správných místech, a nejen díky nim v letošní sezóně přichází značka PUMA s běžeckou botou Run XX NITRO, která je stvořena přímo a pouze pro ni.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Dvojitý chromozom X

Model Run XX, pojmenovaný podle dvojitého chromozomu X odkazující na něžné pohlaví, stojí za positioningem značky PUMA „Run for Her“, který při vývoji produktů upřednostňuje potřeby běžkyň. Ve spolupráci s biomechanickou laboratoří Massachusettské univerzity vytvořila společnost PUMA výzkumnou studii, do které se zapojilo 224 běžkyň, jež během osmi týdnů uběhly více než 57 tisíc km. Závěrem bylo zjištěno, že 81 % žen ve studii upřednostnilo model Run XX před kontrolní obuví. Účastnice uváděly, že se jim vyhovovalo více tlumení a odezva u modelu Run XX než u kontrolní obuvi.

Model Run XX se vyznačuje progresivním a pro ženy specifickým designem. Běžecká obuv má vylepšený střih, který obepíná ženskou patu, nárt i klenbu. Navíc je vybavena novou pevnější mezipodešví NITRO Foam, která je dokonalou kombinací odolnosti a lehkosti. Systém RUN GUIDE v botě podporuje správné zarovnání chodidla a zvýšenou stabilitu na delší vzdálenosti.

„Sama běhám, a proto chci mít jistotu, že moje běžecká obuv bude podporovat mou vlastní biomechaniku. Ženy jsou totiž stvořeny trochu jinak, a proto je i model Run XX stvořen trochu jinak – přímo na míru ženám,“ řekla Erin Longinová, globální ředitelka obchodní jednotky Running and Training společnosti PUMA.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Run XX NITRO je k dostání na D-sport.cz, Lionsport.cz, Sportobchod.cz.cz a na Puma.com. Cena: 3 499 Kč.

Doporučujeme

Načíst další články