Vypařit se a zostudit: Oběť krutého žertu vrátila úder a pomohla nám všem

16. října 2017 • 06:00
Sohpie Stevenson
Sohpie Stevenson • Foto: Justgiving.com

Sophie Stevenson byla obyčejná mladá holka z Velké Británie, která měla tu smůlu, že se zakoukala do nezralého pitomce. Komu se to nestalo? Přesto teď její rozchod řeší celý svět. Jesse Mateman, kluk, se kterým se sblížila na prázdninách v Barceloně, ji pozval k sobě na návštěvu do Amsterdamu. Nechal Sophii zaplatit 350 liber za letenku (zhruba deset tisíc korun), a přitom věděl, že se na letišti neukáže. Že už se nikdy neukáže. Ještě, než si ji nadobro zablokoval, jí napsal ponižující smsku, aby jí došlo, že si jen hrál. Jenže Sophie si to nenechala líbit.

Poté, co na úspěšného filmového producenta Harveyho Weinsteina prasklo, že po celou svou kariéru sexuálně obtěžoval herečky, tu máme další zajímavý případ  mladou ženu, která se stala obětí krutého žertu, a mladého muže, kterého by ani ve snu nenapadlo, že ho za to bude nenávidět celý svět.

„You've been pigged. It was all a joke." (Byla jsi "zprasena". Celou dobu jsem si dělal srandu.) stálo v sms, kterou obdržela Sophie. Stala se totiž obětí hry, která spočívá v tom, že vás muž, jemuž připadáte tlustá a ošklivá, přesto vytáhne na rande, a pak se prostě neobjeví. Vytáhni prase, zní volný překlad. Je to v podstatě taková morbidní odnož ghostingu, tedy způsobu rozchodu, kdy se bez vysvětlení z počínajícího vztahu vypaříte a nepohodlný protějšek si pro jistotu zablokujete na všech komunikačních kanálech včetně Facebooku a Whats Appu. 

Tím by to celé mohlo hasnout a škodolibá hra Pull a pig by se mohla šířit dál. Jenže Sophie se nejprve svěřila doma rodičům a nakonec i médiím, která celou věc parádně rozmázla – i s fotografiemi a jmény obou aktérů. Ať to bylo mezi mladým párem jakkoli, jestli spolu spali a telefonovali si každý den (jak tvrdí Sophie) nebo ne (jak tvrdí Jesse), plyne z toho zajímavé poučení.

Tak jako je snadné díky chytrým telefonům a aplikacím vztah navázat a posléze se z něj vyvázat, je snadné učinit z nechutného vtipálka terč všeobecného znechucení a opovržení. Na co brečet do polštáře, na co si představovat woodoo panenky, když se můžete zkrátka ozvat, svěřit nebo celou věc zveřejnit? A buďte si jistá, že v dnešní době, která prahne po příbězích, budete vyslyšena. Jak napsala modelka Cara Delevingne v souvislosti s kauzou Weinstein„Nestyďte se za to, co se vám stalo. Můžete tím inspirovat ostatní.“ 

Cara Delevingne zveřejnila na instagramu tento povzbuzující vzkaz Cara Delevingne zveřejnila na instagramu tento povzbuzující vzkaz Autor: Instagram @caradelevingne

Sophie se nestyděla a když si odmyslíme divadýlko v médiích (s maminkou vystoupila i v televizní ranní show), minimálně se postarala o to, že tak rychle, jak ponižující hra Pull a pig vznikla, tak zase zanikne. Anebo je tu ještě někdo, kdo stojí o veřejný pranýř globálního rozměru?

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy