.

. Zdroj: internal

Vegetariáni mají lepší sex, ale nejsou sexy

Vegetariáni mají lepší sexuální život. Jsou v průměru zdravější, štíhlejší a mají i lepší sex. Má to ale háček. Masožravost je prý stále symbolem mužnosti.

Vědci došli k závěru, že například tofu a další potraviny rostlinného původu mají velký vliv na kvalitu milostného života. Ovlivňují totiž příznivě hladinu hormonů a zvyšují sexuální aktivitu.

Článek publikovaný v časopise Hormones and Behavior upozorňuje na působení a účinek fytoestrogenů, látek, které jsou obsaženy v rostlinách a mohou do jisté míry nahradit účinek estrogenů. Zcela jiný výzkum nicméně potvrzuje, že symbolem mužnosti zůstává pro většinu západní společnosti stále masožravost.

„Konzumace masa je symbolem nadřazenosti mužů a je spojována s mužností, sílou a plodností,“ tvrdí profesor Hank Rothberger z Bellarmine University v Kentucky, který sám dlouho sledoval vztah konzumace masa na vnímání mužnosti společností.

Redakce Ženy.cz sice žádný výzkum nedělala, ale při pohledu na vegana Ryana Goslinga, který hraje v pokračování filmu Blade Runner, dáváme palec nahoru ;)

Článek připravil časopis Moje psychologie.