.

. Zdroj: albatrosmedia.cz

.
.
.
.
8
Fotogalerie

Vánoční BESTSELLERY 2020

Už je to zase tady. Vánoce se nezadržitelně blíží a je na čase si položit každoroční otázku: Co já letos nakoupím k Vánocům? Abychom vám trošku usnadnili přemýšlení, dali jsme dohromady tipy na dárky, které mají už nyní nakročeno být letošními vánočními bestsellery.  

Šungit do každé domácnosti

Že jste ještě neslyšeli o zázračných šungitech? Pod tímto zvláštním názvem se ukrývají přírodní kameny, které slouží k čištění pitné vody od nežádoucích látek, pachutí, plísní a toxinů. Šungit je hornina s obsahem tzv. fullerenů, molekul, které zaručují šungitu jeho unikátní vlastnosti. Díky nim kámen čistí a dezinfikuje vodu a rozkládá látky, které jsou pro organizmus škodlivé. Šungitová voda je zdravá, zbavená mikrobů i těžkých kovů, a navíc mnohem chutnější než samotná voda kohoutková. Použití je přitom úplně jednoduché – kámen se propláchne vodou a vloží do připravené nádoby, zalije se čistou vodou a nechá odstát minimálně hodinu. Vzniklou „živou vodu“ můžete bez obav popíjet každý den. Tento ekologický a přírodní filtr vody je perfektním dárkem k Vánocům do každé rodiny.

.
. | Zdroj: zoot.cz

Tip na nákup online: Balení na několik měsíců pořídíte např. zde na ZOOTu za 299 Kč.

Polštář mezi kolena – nečekaný hit

Pokud si myslíte, že dárky z kategorie „zdravotní“ ocení pouze vaši prarodiče či rodiče, nenechte se zmást. Ortopedický polštář mezi kolena se stal hitem téměř ze dne na den a ocení ho všichni – mladí sportovci, nastávající maminky i senioři po operaci kyčle. Jednoduchý, ale geniální vynález dokáže zvýšit pohodlí, ale také může pomoci zlepšit zdraví. Zajišťuje při spánku na boku správnou anatomickou polohu stehenních kostí a pánve a zabraňuje také otlakům nohou. Rozkládací variantu polštáře lze používat také jako podporu nohou při poloze na zádech.

Tip na nákup online: Nejen polštář mezi kolena (orientační cena 400 Kč), ale i řadu dalších zdravotních a rehabilitačních pomůcek nakoupíte na Meyra.cz.

Vánoce přírodně

Klasickým kosmetickým sadám sprchového gelu a krému odzvonilo. Pokud chcete udělat někomu radost vánočním balením kosmetických produktů, sáhněte po těch přírodních. Moderní je žít ohleduplně a bez zbytečné chemie, na to už přišla většina z nás. Přírodní kosmetika je navíc šetrná nejen k životnímu prostředí, ale i k pokožce.

.
. | Zdroj: dm.cz

Tip na online nákup: Krásné dárkové sady přírodní kosmetiky nakoupíte kde jinde, než v dm drogerii. A to aniž byste museli vytáhnout paty z domu.

Ne, děkuji! Raději knihu

S knihou samozřejmě nikdy nešlápnete vedle. K vánoční jistotě pod stromečkem patří stejně jako ponožky. V dnešní době můžete navíc darovat i audioknihu či e-knihu (pokud znáte někoho, kdo už má plnou knihovnu). Letošními knižními bestsellery pro ženy jsou jednoznačně kniha Haliny Pawlovské Zážitky z karantény a Demotivační diář od holek 3v1. Muže potěší Formánkova Kniha o tichu nebo nový mrazivý thriller Zrcadlový muž od dvojice autorů Lars Kepler. Pamětníkům se budou líbit vzpomínky nejbližších Karla Gotta – Poslední roky s Karlem nebo ohlédnutí za socialistickými lahůdkami, které sepsal Martin Franc v knize Retrojídlo. Dětem pořiďte krásně ilustrovanou Zvědavou čarodějku Agátu.

.
. | Zdroj: albatrosmedia.cz

Tip na nákup online: Nevíte, která kniha bude ta pravá? Nechte se inspirovat například na e-shopu Albatros media, kde ve vánoční akci nakoupíte s řadou výhod.

Podpořte české produkty

Letos více než kdy předtím je potřeba podpořit lokální výrobce a drobné živnostníky. Určitě jste zaregistrovali iniciativu Darujme české Vánoce, která si klade za cíl právě toto. Na webu si můžete prohlédnout katalog produktů a objednat drobné dárky od malých českých firem a řemeslníků. A za nás ještě krásný tip na závěr – ryze český projekt od nápadu po realizaci – venkovní hra Nachozeno pro děti i dospělé, která spojuje aktivitu na čerstvém vzduchu a zábavné úkoly a šifry. Zní to jako něco, co by vás mohlo bavit? Vyzkoušejte první variantu Nachozeno v Telči a těšte se na další.