Vojenská přehlídka v Paříži: Trumpa s Macronem doprovodily i jejich manželky Melania a Brigitte

Vojenská přehlídka v Paříži: Trumpa s Macronem doprovodily i jejich manželky Melania a Brigitte Zdroj: Reuters

.
Přílet Donalda Trumpa s manželkou Melanií do Francie
Vojenská přehlídka v Paříži: Trumpa s Macronem doprovodily i jejich manželky Melania a Brigitte
.
Vojenská přehlídka v Paříži: Trumpa s Macronem doprovodily i jejich manželky Melania a Brigitte
11
Fotogalerie

Trumpová a Macronová v Paříži: Šarm a dokonalé modely versus hulvátský prezident

Donald Trump chtěl být v Paříži patrně za šarmantního sympaťáka, znovu se ale ukázalo, že jím prostě není. Jeho kompliment, kterým počastoval manželku francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Brigitte, se hodně nevydařil.

„You’re in such great shape,“ prohlásil americký prezident Donald Trump na adresu francouzské první dámy Brigitte Macronové a dodal: „Beautiful.“ Vypadáte tak dobře. Jste krásná. Případně: Jste ve skvělé formě. Nádherná. Tak by se dala přeložit Trumpova věta. Prezident USA je dlouhodobě známý svými nevhodnými a sexistickými výroky na adresu žen. Tento svůj výrok jistě sám (doufejme) myslel jako kompliment, o to je to celé asi ale mnohem horší.

Možná si někdo řekne: Proč to tolik řešit, to už ani ženě nemůžeme říct, že jí to sluší? Natožpak když jí je 64 let a v jejím věku to není samozřejmost? Jasně že můžeme. Jen bychom asi měli trochu přemýšlet o tom, kdy a při jaké příležitosti to říkáme.

Představte si to opačně: Brigitte přistupuje k Trumpovi během státní návštěvy a říká: „Dobrá postava. Donalde, jste ve formě,“ a usmívá se na Melanii potěšena zprávou, že ten její o čtvrt století starší parťák vypadá opravdu „nádherně“.

.
. | Zdroj: Profimedia.cz

Na celé věci vlastně není ani trapné to, že prezident evidentně komentoval své milé překvapení nad tím, že na svůj věk vypadá dobře. Věkový rozdíl mezi manželi Macronovými je stejný jako u Trumpů. Ano, model à la Trump je ve společnosti častější, naštěstí ale žijeme v 21. století, a tak je jaksi samozřejmostí respektovat i to, co jde mimo mainstream.

Mnohem horší je, že to Trump vůbec řekl, bez ohledu na to, kolik je té „dobře vypadající“ ženě let. Manželky prezidentů nejsou prostě jen společnice, jejichž úkolem je být líbezné a mlčet. Pochopitelně že garderoba dámy vzbudí na státních návštěvách vždy více pozornosti než outfity mužů. Kochejme se jejich modely, ale vnímejme je jako osobnosti, nikoli jen jako ramínka na luxusní šaty.

Video placeholde