.

. Zdroj: Grada Publishing

Tipy na nejkrásnější knížky pod stromeček

Kniha pod stromečkem nesmí chybět ani letošní Vánoce. Darujte romantický příběh plný vánočního snění, psychologický thriller od bestsellerové autorky, historickou detektivku plnou intrik nebo nezapomenutelný příběh z historie, plný hrdinství, odvahy a naděje.

Hotýlek na Islandu

Panenská příroda Islandu a útulná atmosféra ve stylu hygge ve vás vyvolají touhu zachumlat se do hřejivé deky u kamen a popíjet horkou čokoládu… Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách. Když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Vydejte se s ní za polární září do země ohně a ledu.

.
. | Zdroj: Grada Publishing

Pod dohledem

Myslíte si, že jste v bezpečí, ale ve skutečnosti jste pod dohledem… Vítejte v Melville Heights – idylické, rodinné čtvrti, kde by chtěl žít každý. Má to ale jeden háček – nic není takové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Za malebnými dveřmi barevných domků se skrývají temná a zlověstná tajemství. Tajemství, která nevyhnutelně vyjdou na světlo, když dojde k vraždě... Každý tu má svoje tajemství. Ale ne vždy je dobře skryté.

.
. | Zdroj: Grada Publishing

Opium a absint

Má tajemné vraždy v New Yorku na svědomí člověk, nebo upír? Roku 1899 je v New Yorku nalezena mrtvá dívka bez kapky krve. Kdo mohl něco takového spáchat? Jen dvě malé ranky na krku naznačují, kudy z ní unikl život. Právě tou dobou, na konci 19. století, vyšel v Americe Stokerův Dracula, a tak se představivost mnoha lidí upřela k možnosti, že v New Yorku začal řádit upír. Tillie je náruživá a zvídavá čtenářka, proto ji takové vysvětlení sestřiny smrti nemůže uspokojit a je rozhodnutá vraha vypátrat.

.
. | Zdroj: Grada Publishing

Volání hvězd

Irsko bylo zpustošeno nadvakrát – válkou a epidemií španělské chřipky. Julie Powerová pracuje jako zdravotní sestra v dublinské nemocnici na oddělení, kam byly do karantény umístěny nastávající matky. Do tohoto uzavřeného světa vstoupí dvě ženy: doktorka Kathleen Lynnová, která je na útěku před policií, a mladá dobrovolnice Bridie Sweeneyová. Během tří dnů se jim všem obrátí život vzhůru nohama. S neúnavnou něhou a lidskostí pečují o pacientky, a přestože mnohé kvůli pandemii ztrácejí, přivádějí zároveň na svět nový život a nacházejí světlo ve tmě. Myslíte, že se historie neopakuje?

.
. | Zdroj: Grada Publishing

Všechny knihy je možné zakoupit na www.grada.cz

Doporučujeme

Načíst další články