David Mueller

David Mueller Zdroj: profimedia.cz

Taylor Swift vyhrála soud: Moderátor, který ji obtěžoval, musí zaplatit jeden dolar!

Sedmadvacetiletá zpěvačka Taylor Swift řešila poslední roky velmi nepříjemnou událost týkající se obtěžování. Incident proběhl už v roce 2013 a vyřešil se teprve před pár dny. O co vlastně šlo? A proč má Taylor radost z toho, že vysoudila jen jeden dolar?

Všechno to začalo v roce 2013 před koncertem v Denveru. Během zákulisního focení prý moderátor David Mueller z místního rádia KYGO sáhl Taylor Swift na zadek. Zpěvačka spolu se svou matkou Andreou Swift a svým producentem následně kontaktovali ředitele rádia a ten neváhal a Muellera vyhodil. Moderátor se však rozhodl, že to nenechá jen tak být. Zažaloval všechny tři za to, že kvůli nim přišel o práci, a požadoval více než 250 tisíc dolarů jako náhradu. V rádiu měl totiž domluvený kontrakt na 150 tisíc dolarů ročně.

David Mueller
David Mueller | Zdroj: profimedia.cz

Pro nedostatek důkazů však neuspěl. Tím to ovšem neskončilo. Zpěvačka podala protižalobu za sexuální obtěžování. Na rozdíl od Muellera jí nešlo o peníze, ale spravedlnost. Napovídá tomu i fakt, že požadovala symbolické odškodné jeden dolar.

Soud jí dal nakonec za pravdu a shledal bývalého rozhlasového moderátora vinným. Kromě toho také rozhodl, že zpěvačka, její matka ani producent nemohou za ztrátu jeho zaměstnání.

Taylor Swift doufá, že tato nepříjemná záležitost, která trvá už čtyři roky, je konečně uzavřená. Zároveň věří, že svým odvážným krokem vystoupit s tím na veřejnost dodá odvahu i jiným obětem sexuálního obtěžování i násilí. Nakonec ještě podpořila velmi štědrou sumou, kterou však odmítá prozradit, skupiny, které pomáhají právě těmto obětem. A za to všechno si zaslouží naši úctu a respekt!