..

.. Zdroj: Grada Publishing

Stříbrná křídla: Přečtěte si příběh o nejkrutější ženské pomstě

Královna švédské krimi Camilla Läckberg navazuje na psychologický román s nezapomenutelnou hlavní hrdinkou Faye. V přechozím dílu Faye vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. V novince „Stříbrná křídla“ začíná nový život mezi Itálií a Švédskem a zrovna, když si myslí, že už má všechno zlé za sebou, se ale celá její existence znovu ocitá v ohrožení.

Volné pokračování mezinárodního bestselleru Zlatá klec

Bývalému manželovi hlavní hrdinky – Jackovi, se podaří utéct z vězení – a hned nato se někdo pokouší skoupit všechny akcie Revenge a firmu tak nepřátelsky převzít. Faye nechává dceru i matku v bezpečí italského domova a vydává se do Stockholmu, aby podnik zachránila. V luxusním hotelu v centru metropole se setkává s finančníkem Davidem a po několika dalších schůzkách spolu navážou důvěrný vztah. David právě prochází náročným rozvodem a Faye má opravdu komplikované období, přesto se do sebe bezhlavě zamilují a připadá jim, že společně všechny překážky překonají.

Nejkrutější pomstu může přichystat jedině žena

Faye kontaktuje původní majitelky akcií, které prodaly svůj podíl v Revenge, a zjišťuje, že všechny jednaly pod nátlakem. Snaží se zjistit, kdo za zákeřným podkopáváním firmy stojí, kdo jí chce podnik ukrást, brzy si ale uvědomuje, že sama to nezvládne. S Ylvou a Alicí kdysi stály proti sobě, nyní se však pouští do společného boje. Silná trojice zosnuje plán na záchranu Revenge a společně brání i hrozícímu nebezpečí ze strany Jacka. Může ale ještě vůbec někomu věřit?

..
.. | Zdroj: Grada Publishing

Objevte královnu švédské krimi

Camilla Läckberg je jednou z nejčtenějších spisovatelek na světě. V rámci úspěšné série Fjällbacka vydala deset knih, jichž se prodalo 23 milionů výtisků v 60 zemích světa, a které posloužily jako předloha pro devět televizních filmů a jeden kinofilm. Knihou Zlatá klec (Metafora, 2019), první z dvoudílné série temných, napínavých psychologických románů, se vydala jako autorka novým směrem, vytvořila nezapomenutelnou hlavní hrdinku a vyslala do světa jasnou zprávu o právech žen. Camilla Läckberg je také úspěšná podnikatelka a jedna ze zakladatelek investiční společnosti Invest In Her, která podporuje podnikání žen a bojuje za vyrovnané platy mužů a žen.

..
.. | Zdroj: Grada Publishing

Brutální a zatraceně chytré

„Tak poutavé a napínavé, že jsem občas musela knihu odložit, abych vůbec dovedla popadnout dech.“

– Boklusens bokblogg

„Camilla Läckberg ví, jak zkonstruovat příběh, který čtenáře vtáhne a nepustí. Stejně jako předchozí kniha se ani tahle nedá odložit. Celou jsem ji přečetla za jediný den (...). Kniha je plná báječných intrik, inteligentních a cílevědomých žen, přátelství a sexu.“

– Du i fokus