Špína a nečistoty: Setřete je speciální nano houbičkou

9. listopadu 2017
Špína a nečistoty: Setřete je speciální nano houbičkou
• Foto: nano-concept.cz

Úklid je ve většině domácností spíš ženskou povinností. Děti a manžel sice mnohdy přiloží ruku k dílu, ale ty nejhorší práce zůstávají na mamince. To ona si musí poradit s ušpiněnou kuchyní, stolem počmáraným lihovou fixou a špinavými okenními tabulemi. Chcete radu, jak všechny tyto povrchy vyčistit?

I do oblasti úklidu postupně přicházejí moderní technologie. Tentokrát nemáme na mysli nejrůznější čisticí přípravky s inovativním složením, které můžete vídat v televizních reklamách. Jde o nano houbičku, díky níž už žádné čisticí prostředky kupovat nemusíte.

Nanotechnologie dobývají svět

Než si prozradíme, v čem je nano houbička tak jedinečná, měli bychom si něco říct o nanotechnologiích. Slýcháme o nich často, avšak málokdo si pod tímto pojmem dokáže něco představit. Takže jak to vlastně je?

Nanotechnologie je oblast vědy, která se zabývá manipulací s jednotlivými atomy. Atomy jsou hrozně malinké částečky, z nichž se skládá každá látka. Dříve s nimi vědci pracovat nedokázali, dnes se jim díky tomu otevřela spousta nových možností. Umí vytvořit látky s netradičními vlastnostmi a využívá se toho napříč odvětvími. Nanotechnologie pomáhají v lékařství, strojírenství nebo chemickém průmyslu. A do toho by se dalo zařadit i působení německé firmy NanoConcept, která v ČR nabízí spoustu produktů na bázi nanotechnologií, jež využije téměř každý. Mezi nimi i nano houbičku.

Nano houbička čistí vodou

Přípravků založených na nanotechnologiích, které vám pomohou s úklidem, je mnoho. Některé pomohou proti vodnímu kameni, další odstraní skvrny z textilních látek. Nano houbičku můžete použít na mnoho různých povrchů a nepotřebujete k tomu nic jiného než čistou vodu.

Kouzelnou houbičku si lze představit trochu jako gumu. Má pěnové složení a strana, jíž čistíte, postupně ubývá, jako kdybyste gumovali. Velkou výhodou je, že už se nemusíte starat o žádné čisticí přípravky, šetříte tedy peníze i přírodu, protože uklízíte ekologicky pouze vodou.

Univerzální pomocník si poradí s každým povrchem

Kouzelná čisticí nano houbička se hodí zejména do domácnosti. Oceníte ji při uklízení předsíně, kuchyně i koupelny, čistí plast, obklady, dlažbu, okenní rámy, parapety, … Je ale dost možné, že vám ji brzy začne závidět vaše drahá polovička. Houbička si totiž poradí také se špinavými plasty v interiérech automobilů, asfaltem na laku nebo zašlými ráfky jízdních kol.

Pak je pochopitelně na místě pořídit si houbiček více. Nebudete přece používat tu stejnou v kuchyni a v garáži. Prodávají se tři druhy nano houbiček, liší se velikostí a také provedením čisticí strany. Houbička s černým povrchem je například určená na velké znečištění, jako jsou připáleniny a zaschlé jídlo.

Zní to zajímavě. Houbičku pořídíte zde za cenu kolem 200 korun podle zvoleného typu. To je přijatelná částka na zkoušku, nemyslíte?

Jdi na homepage Zpět na začátek
1080p 720p 360p
Další příběhy

Horoskopy