Slavné oscarové okamžiky z let, kdy jste se narodili

And the Oscar goes to... Už toto pondělí nad ránem budeme znát vítěze slavné Ceny akademie - Oscarů. Jestli Hollywood žije filmem celoročně, celý svět žije filmem právě v těchto dnech. A pokud milujete filmy jako my, jistě s radostí zavzpomínáte na slavné oscarové okamžiky z dob, kdy jsme se narodili. 

1965 – Velká satisfakce pro Julii Andrews

1965 - Julie Andrews získala Oscara za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Mary Poppins. Byla to veliká náplast za to, že ji neobsadili do filmové verze My Fair Lady, kterou do té doby hrála na Brodwayi (roli získala Audrey Hepburn).

1973 - Marlon Brando odmítá Oscara za film Kmotr (A Roger Moore jako by něco tušil...)

1976 - "Nenáviděná" Louis Fletcher dojala k slzám

1977 - Sylvestr Stallone nejlepším režisérem

1977 - Kdo by to byl řekl. Sylvestr Stallone získal Oscara za nejlepší film a režii za film Rocky. Na pódiu si to rozdal s Muhammadem Alim.

1988 - Zlaté osmdesátky: Cher a Michael Douglas

1988 - Zlaté osmdesátky. Cher a Michael Douglas jsou na vrcholu své kariéry. Cher získala Oscara za film The Moonstruck (Pod vlivem úplňku), Douglas za film Wall Street.

1999 - A vítězem je... Alžběta I.

1999 - V Hollywoodu se s filmy z alžbětinské doby roztrhl pytel. Slavil film Zamilovaný Shakespeare. Strhující výkon Cate Blanchett ve filmu Elizabeth zůstal pouze u nominace.

2002 - Julia Roberts se kácí smíchy při vtipu moderátorky večera Whoopi Goldberg

2014: Ellen deGeneres a její "A-list" selfie, kde chtěli být všichni

Na selfie se nevešla Liza Minnelli, která následující fotku okomentovala s humorem jí vlastní: „Tato fotografie jen dokazuje, proč jsem nikdy nehrála basketbal.“ (Liza je v tmavě modrém)

Selfie Ellen deGeneres bez Lizy Minnelli

Slavné oscarové okamžiky a jejich příběhy ve fotogalerii: