Šaty s genitáliemi, modelka s břichem a další nejzvláštnější momenty NYFW

14. září 2017 • 06:00
Přehlídka Namilia NYFW jaro/léto 2018 • Zdroj: Facebook Namilia

Jestliže jako návrhář chcete, aby se o vás hodně psalo i v tak ohromné konkurenci talentů, jakou přináší New York Fashion Week, máte tři možnosti: Buď najmete modelky, které jistojistě přitáhnou pozornost, nebo vytvoříte šokující modely, které spíš vypadají jako umělecká performance. Anebo věci nepůjdou tak úplně podle plánu, což se nakonec ukáže jako nejzajímavější moment vaší přehlídky. 

Rebelové, provokatéři, ničitelé přetvářky – tak se definuje dvojice berlínských návrhářů Nan Li a Emilia Pfohl tvořící pod značkou Namilia, kteří letos přivezli do New Yorku jednu z nejskandálnějších a současně nejhravějších kolekcí. Kolekci, ve které nechyběly legíny se žraločími ploutvemi nebo podprsenky vycpané monstrózními krajkovými „balóny“. To však nebylo nic proti té části přehlídky, během níž vyšly na molo modelky v oblečení posetém saténovými... ženskými genitáliemi.

Tento motiv posloužil také jako „stavební prvek“ při tvorbě balónových rukávů nebo výstřihu (z dálky to vypadá jako červené halenka a růžové klopy u saka, co říkáte?).

Namilia na přehlídce NYFW jaro/léto 2018 Namilia na přehlídce NYFW jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz

Vrcholem přehlídky pak byla široká vyztužená sukně evokující barokní a rokokovou éru. Návrháři se prý inspirovali prózou francouzského spisovatele Denise Diderota Upovídané šperky, jež pojednává o žárlivém sultánovi, který podezírá svou milenku z nevěry. A tak mu džin dá kouzelný prsten, který když se dotkne jakéhokoli ženského pohlaví, začne vyprávět o jeho sexuální minulosti. Návrháři však místo prstenu vložily do svých originálních aplikací červené růže...

Namilia na přehlídce NYFW jaro/léto 2018 Namilia na přehlídce NYFW jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz

Modelka s břichem

To jiná designérská dvojice, Američané Mike Eckhaus a Zoe Latta tvořící pod značkou Eckhaus Latta, byla ve svých fantaziích o poznání víc při zemi. Přestože odprezentovali poměrně konzervativní kolekci plnou nositelných kousků, od jiných značek a návrhářů se výrazně odlišovali nekonvenčními modely a modelkami: Mít na přehlídce partu předvádějících stejného pohlaví, rasy, výšky a velikosti, kteří mají na sobě podobné oblečení a make-up? Myslím, že tohle nikdy nebyl náš styl,“ komentuje návrhářka Zoe Latta. 

Tou, která si nakonec uloupila veškerou pozornost pro sebe, byla umělkyně Maia Ruth Lee, jež předváděla propínací šaty v barvě levandule – nezapnuté v místě jejího vzdouvajícího se těhotenského břicha. „Maia má termín příští měsíc," prozradila castingová ředitelka Rachel Chandler, na jejíž volbu mělo dozajista vliv i to, že sama porodila teprve před šesti týdny.

Těhotná modelka na přehlídce NYFW Eckhaus Latta jaro/léto 2018 Těhotná modelka na přehlídce NYFW Eckhaus Latta jaro/léto 2018 Autor: Profimedia.cz

Gigi Hadid bez boty

A do třetice se tento týden v souvislosti s fashion weekem hodně mluvilo o přehlídce návrhářky Anny Sui. Ta vyslala na molo jednu z nejslavnějších modelek současnosti Gigi Hadid, což by samo o sobě mohlo stačit.

O mediální pozornost se však tentokrát postaral hlavně fakt, že Gigi neměla jednu botu  zřejmě se jí v zákulisí zatoulala a nebylo zbytí, musela jít. Modelka, která sice možná ztratila botu, ale ne hlavu, celou situaci ustála s grácií a kráčela po špičkách s výrazem Chytré horákyně, jež takto chodí běžně. Ve finální promenádě ji navíc podpírala neméně slavná sestra Bella, takže publikum nadšeně aplaudovalo a Anna Sui si mohla být jistá, že minimálně její kovově třpytivé šaty a hedvábný kabátek s třásněmi budou vidět všude. Podívejte se na video.

Gigi Hadid kráčí bez boty na přehlídce Anna Sui VIDEO Instagram


Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy