Poselství ukrytá v kytici. Co nám říkají květiny?

Pokaždé, když se na ně podíváte, když si přivoníte… něco se stane. Květiny mají magickou moc rozzářit i ten nejtemnější pokoj a měnit vaši náladu zásadně k lepšímu. Už z dob starověké Persie si ale v sobě nesou ještě tajemství květomluvy a s ním spojená poselství. 

Květomluva není přežitek. Ačkoli jí v posledních staletích přála nejvíc viktoriánská Anglie (u nás to bylo období první republiky), je tu stále. Nebo možná znova.

S hippsterskou rebélií se vracíme v pěstování k původním odrůdám. Chceme znovu víc porozumět tomu, jak funguje příroda kolem nás i tomu, co nám říká…

Květomluvu navíc nemusíte mít ani nijak nastudovanou, a přesto z každé květiny, kterou dostanete, jen přes pocity, jež vzbudí podvědomě, vnímáte minimálně základní zprávy: někdo na vás myslel tak moc, že si udělal čas na to, aby ji koupil nebo sám natrhal.

Je přitom jedno, jestli to byl pugét jako hrom, nebo jedna jediná kopretina.

„V základu v sobě každá darovaná květina nese lásku. U nás také lásku, s jakou byla vypěstovaná o samotného semínka. A vnímat stačí, jaké pocity jsou spojené s darováním a jaké s tím, když kytku dostáváte,“ říká k tomu Karolína Benešová z květinářství Loukykvět.cz.