Manolo Blahnik představí boty inspirované českým folklorem

6. června 2017
Manolo Blahnik představí boty inspirované českým folklorem

Netrpělivě očekávaná výstava Manolo Blahnik  The Art of Shoes sice začíná až 11. srpna (a trvá do 12. listopadu), fanynky ikonických lodiček a střevíčků se ale mohou těšit na malou ochutnávku. Slavný španělský návrhář s českými kořeny totiž 27. června představí v Praze boty inspirované českou tradicí. 

Půjde o zbrusu nové kotníkové boty zdobené fuchsiovými bambulkami a především stovkou visutých křišťálů značky Preciosa. Jedná se tak o unikátní spojení kreativity věhlasného Manola a tradice českého křišťálu. Cena? Jen těžko vyčíslitelná. 

České země pro mě mají speciální význam, jelikož odjakživa představují tradici a kvalitu, ale zároveň v sobě nesou cosi hravého a dobrodružného.

Návrh Manola Blahnika zdobený křišťály PreciosaNávrh Manola Blahnika zdobený křišťály Preciosa

Reálný model bude možné spatřit nejprve 27. června na prezentaci v Preciosa Flagship Storu a pravděpodobně bude i součástí putovní výstavy, která představí na 200 párů bot a 80 návrhářových skic. Výstava The Art of Shoes je retrospektivou Manolova celoživotního díla. Po Miláně, kde proběhlo slavnostní zahájení, se představila v Petrohradě a poté se v létě stěhuje do pražského Muzea Kampa. Určitě si ji nenechte ujít!

Podívejte se na video, na jakou krásu se v srpnu můžete těšit:
720p 360p
Výstava The Art of Shoes v Miláně

 

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy