Manolo Blahnik představí boty inspirované českým folklorem

6. června 2017 • 17:55
Španělský designér s českými kořeny Manolo Blahnik v Miláně při zahájení výstavy The Art of Shoes
Španělský designér s českými kořeny Manolo Blahnik v Miláně při zahájení výstavy The Art of Shoes • Foto: Profimedia.cz

Netrpělivě očekávaná výstava Manolo Blahnik  The Art of Shoes sice začíná až 11. srpna (a trvá do 12. listopadu), fanynky ikonických lodiček a střevíčků se ale mohou těšit na malou ochutnávku. Slavný španělský návrhář s českými kořeny totiž 27. června představí v Praze boty inspirované českou tradicí. 

Půjde o zbrusu nové kotníkové boty zdobené fuchsiovými bambulkami a především stovkou visutých křišťálů značky Preciosa. Jedná se tak o unikátní spojení kreativity věhlasného Manola a tradice českého křišťálu. Cena? Jen těžko vyčíslitelná. 

České země pro mě mají speciální význam, jelikož odjakživa představují tradici a kvalitu, ale zároveň v sobě nesou cosi hravého a dobrodružného.

Návrh Manola Blahnika zdobený křišťály Preciosa Návrh Manola Blahnika zdobený křišťály Preciosa Autor: Preciosa.cz

Reálný model bude možné spatřit nejprve 27. června na prezentaci v Preciosa Flagship Storu a pravděpodobně bude i součástí putovní výstavy, která představí na 200 párů bot a 80 návrhářových skic. Výstava The Art of Shoes je retrospektivou Manolova celoživotního díla. Po Miláně, kde proběhlo slavnostní zahájení, se představila v Petrohradě a poté se v létě stěhuje do pražského Muzea Kampa. Určitě si ji nenechte ujít!

Podívejte se na video, na jakou krásu se v srpnu můžete těšit:
Výstava The Art of Shoes v Miláně VIDEO Youtube.com

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy