Louskáček, vánoční sen v Praze: vydejte se do pohádkové říše

Už na Mikuláše se můžete těšit na slavnostní premiéru výpravného klasického baletu Louskáček, vánoční sen. Čeká vás barvité líčení kouzelné štědrovečerní noci, v níž děvčátko Klára putuje se svým ochráncem, princem Louskáčkem, do jeho pohádkové říše a zase zpět. Po premiéře 5. prosince budou následovat čtyři reprízy – 6. 12. a 10. a 18. ledna 2017 v divadle Hybernia.

V hlavní roli prince Louskáčka se představí Leonardo Velletri, první sólista Baletu Florencie. V titulní roli Klárky zatančí Rosa Maria Pace, přední sólistka Bohemia Baletu Praha.

Postavu strýčka Drosselmeyera ztvární Viktor Svidró, sólista Pražského komorního baletu a stálý host Laterny magiky. V dalších rolích se představí členové souboru baletu Divadla J. K. Tyla, studenti Konzervatoře hl. města Prahy, Baletu Praha Junior, Tanečního centra Praha – konzervatoře a také studenti mezinárodní baletní školy First International Ballet School, která představení spolupořádá.

Baletní škola First International Ballet School věnovala vstupenky neziskové organizaci EDA, která už více než 26 let podporuje rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením.

Článek připravil časopis OK! Magazine.