Ken dostává nový look. Je z něj hipster s bříškem a drdůlkem

Zatímco loni dostala svůj redesign panenka Barbie – výrobce představil tři nové typy s různými tělesnými proporcemi – letos došlo na Keny. Jak se vám líbí model s bříškem ve stylu dad bod nebo s hipsterským drdůlkem? 

Bylo to otázkou času. I když možná je spíš otázkou, jestli tato proměna nepřišla trochu pozdě. Zatímco populární barbíny z řady Fashionistas dostaly loni sympatický redesign, který má podpořit diverzitu těla (panenky mají nejen různou barvu pleti, očí a vlasů, ale i tvary postavy), Ken si musel ještě chvíli počkat.

"Panáček", který si padesát let držel vzhled klasického hezouna, bude nově k dispozici v 15 variantách: Vybírat můžete ze 3 typů postavy (včetně modelu s "bříškem"), 7 odstínů pleti, 8 odstínů vlasů a 9 různých účesů, kterým kraluje hipsterský drdůlek. Ten se na sociálních sítích stal okamžitě terčem posměchu, dílem proto, že tento trend u mužů vždy tak trochu rozděloval společnost, navíc je dnes už trochu překonán a narazíte na něj čím dál méně.

Podle kreativního týmu Mattel je Ken takový kluk od vedle, který má skvělý styl a nadto je hodným přítelem. Jen se tak trochu zapomněl podobat skutečným mužům. Ale to se teď mění... Jak se vám noví Kenové líbí?

Ke standardizovaným panenkám Barbie přibyly loni panenky Fashionistas, které se postavou a stylem víc blíží realitě.

Také jste jako malá milovala panenky Barbie? Podívejte se, jak se měnily v průběhu let: