Když hudba pomáhá | Ženy.cz
 


Když hudba pomáhá

Prezentace klienta | 29. listopadu 2017 • 00:00
rozhovor s Žanetky rodiči • Zdroj: Archiv Michala Horáčka

Není nic horšího, než když si rodiče musejí vyslechnout zprávu o těžké nemoci svého dítěte. Život je najednou vzhůru nohama. Každoročně se tak od základů změní existence řady rodin. 

-->

Rodičům Žanetky Šípkové se to stalo. Jejich dcerka se nevyvíjela jako ostatní děti. V půl roce nepřicházelo obvyklé vstávání a Žanetka navíc přestala používat jednu ruku. Lékaři na neurologii udělali sono hlavy. Diagnóza: zastavení vývinu přepážky. 

Se Žanetkou rodiče cvičili známou Vojtovu metodu a zkoušeli lázně. Nic nepomáhalo. Až lékaři zjistili, že Žanetce pomáhá Klim-Therapy – speciální léčebná metoda v sanatoriu Klimkovice.

Jenže jeden pobyt vyjde na sto tisíc korun a pojišťovna jej nehradí. Rodiče Žanetky se proto obrátili na své spoluobčany a uspořádali sbírku, aby jejich holčička dostala šanci žít jako ostatní, zdravé děti. 

Autor: Archiv Michala Horáčka

Jako jeden z prvních se ozval Michal Horáček. Navrhl, že část peněz z výtěžku z jeho tehdy nového alba Český kalendář půjde přímo Žanetce a jejím rodičům obratem přišlo na účet 69 tisíc korun.

Zároveň však Michal Horáček uspořádal dražbu CD s číslem jedna, opět ve prospěch Žanetky. Za 49 tisíc korun jej vydražil český hokejista Rostislav Olesz. Jen za tyto peníze tak Žanetka mohla jet na další pobyt do sanatoria a opět se zvýšily její šance na normální život.

Pokud chcete Žanetce pomoct i vy, můžete jí přispět na sbírkový účet č. 2687176043/0800.

Zadavatel: Michal Horáček, zpracovatel: Ewing Public Relations, s. r. o.

Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy