Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Kam do Itálie? 7 tipů na výlety a zajímavé lokality

Itálie je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. A není divu. Skýtá totiž obrovské množství krásných a zajímavých míst včetně starobylých měst a městeček, pláží a malých ostrůvků. Jaké lokality či památky by si žádný návštěvník Itálie neměl nechat ujít?

Jedním z důvodů, proč je u mnoha Čechů Itálie tak oblíbená, je její snadná dostupnost autem. Cestování vlastním vozidlem s sebou přináší řadu výhod, mimo jiné naprostou svobodu při poznávání nových míst.

Samozřejmě není hned nutné jezdit do ciziny. Za prozkoumání stojí také mnoho lokalit u nás, proto se mohou hodit tipy na výlety v ČR. Další doporučení týkající se nejen cestování přináší internetové stránky human.cz.

A jaká místa by si neměl nechat ujít nikdo, kdo se rozhodl procestovat Itálii? Za návštěvu rozhodně stojí:

Čím jsou tato místa zajímavá? Proč se během dovolené v Itálii vydat právě sem?

Bari

Zřejmě Bari v Itálii není nutné sáhodlouze představovat. Jedná se o dobře známé město skýtající nesčetně historických památek, z nichž za zmínku stojí například bazilika sv. Mikuláše, katedrála San Sabino, promenáda Lungomare Imperatore-Augusto nebo hrad Castello Normanno-Svevo.

Jedná se o hlavní město regionu Apulie a zároveň druhé největší město v jižní Itálii. Bari je mimo jiné významným střediskem obchodu a průmyslu a nachází se zde například univerzita nebo námořní škola. Za prozkoumání stojí také blízké okolí, které lze procestovat jak autem, tak autobusem.

Verona

Verona je z pochopitelných důvodů považována za město milenců. Odehrál se zde patrně nejznámější příběh nešťastné lásky, známý z divadelní hry Romeo a Julie. Vedle toho skýtá nespočet útulných zákoutí i významných pamětihodností.

Co ve Veroně navštívit? Turisté by si neměli nechat ujít především místní amfiteátr, středověký hrad Castelvecchio či Juliin dům, přesněji řečeno dům rodiny Cappelletti.

Capri

Italský ostrov Capri se stejnojmenným hlavním městem leží v Neapolském zálivu. Kromě nádherné přírody se zde nachází spoustu kaváren a restaurací, módních butiků a přepychových vil, které ostrovu dodávají na luxusním vzezření.

Za návštěvu stojí jak hlavní město Capri, tak například známá Augustova zahrada, jež nabízí skutečně nezapomenutelný výhled na okolí.

Lago di Como

Lago di Como neboli Komské jezero si svůj půvab získalo především díky starým rybářským domkům a malebnému nábřeží. Jezero se nachází v Alpách nedaleko hranic se Švýcarskem.

Ravenna

Další z italských měst plných zajímavostí. Ravenna je hlavním městem provincie Emilia-Romagna a zároveň jedním z nejvýznamnějších italských měst. Krom toho, že zde má své sídlo arcibiskup, se tu nachází hned osm památek seznamu UNESCO.

Za návštěvu stojí například chrám San Vitale, Theodorichovo mauzoleum či kostel Santa Maria in Porto.

Pláž Tropea

Milovníci plážového relaxu si zcela jistě užijí výlet na jednu z nejkrásnějších pláží Kalábrie a Itálie celkově. Tropea je pláž s bílým pískem a blankytně modrou vodou, která se táhne podél tzv. Pobřeží bohů. Přímo nad pláží, která měří zhruba čtyři kilometry, se nachází památky jako kostel Panny Marie či normanská katedrála.

Doporučujeme

Načíst další články