Jak se stalo, že na chvíli vyhrál omylem La La Land?

A Oscara získává: La La Land! Tedy moment ... Již při rozlepování obálky nejlepšího filmu za rok 2016 byl Warren Beautty nejistý a oznámit vítězný film se mu jakoby nechtělo. Proč? No, tušil že něco je špatně. Obálku přesto předal vedle stojící Faye Dunaway a ta oznámila, že vítězem je La La Land. Na pódium vtrhli nadšeni tvůrci filmu a děkovali a děkovali. Až najednou ...

Udílení Cen Akademie se letos neneslo ani tak v politickém duchu, jako spíše v tom groteskním. A La La Land byl u toho. Film, který do té doby vyhrával vše (ať už se to někomu líbí, nebo ne) opět pobavil. Jen trochu jinak.

Lidi, došlo k chybě

Poté, co byl vyhlášen nejlepší film se stalo následující. Na videu je vidět, že herci a producenti si za mikrofonem začínají něco špitat. A za chvíli se to dozví celý sál. Producent snímku Jordan Horowitz jednoduše prohlásí: "Guys, there'sa mistake. Moonlight, you won the best picture." Na to reaguje moderátor večera Jimmy Kimmel : "This is not a joke." A o nejlepší scénu letošních Oscarů je postaráno!

Prostě všechny obálky vypadají Stejně

Herec Warren Beautty poté na pódiu vysvětluje, jak k tomu došlo: "Rozbalil jsem obálku a tam bylo: Emma Stone - La La Land. Proto jsem byl tak nejistý. Nesnažil jsem se být vtipný. Toto je ta správná obálka, kde je uveden Moonlight. "

Zkrátka, taková řetězová reakce, jeden podá špatnou obálku, druhý si sice všimne špatné kategorie, ale obálku podá kolegyni (to bylo ošklivé), a ta už chce mít dlouhou chvíli za sebou.

Skoro by to letos byla nuda ...