Proti modrému světlu byste se měli chránit i v případě, že nenosíte dioptrické brýle. V e-shopu OptikDoDomu seženete také nedioptrické provedení brýlí s filtrem proti modrému záření

Proti modrému světlu byste se měli chránit i v případě, že nenosíte dioptrické brýle. V e-shopu OptikDoDomu seženete také nedioptrické provedení brýlí s filtrem proti modrému záření Zdroj: OptikDoDomu

Home office? Chraňte své oči před únavou. Pomůžou brýle s filtrem modrého světla

Pracujete doma na počítači? Pak byste si měli dávat pozor na modré záření. Ať už je home office váš tradiční způsob práce, nebo vás k němu přinutila aktuální situace, měli byste vědět, jak vám modré záření škodí a že se před ním můžete snadno chránit pomocí brýlí proti modrému světlu.

Že takovou barvu žárovek doma rozhodně nemáte? Jistě. To asi málokdo. Jenže modré záření je přirozenou součástí světelného spektra. Svítí na vás nejen z běžných žárovek, ale taky z monitorů, displejů a televizních obrazovek.

Dozvíte se o něm, až když už je pozdě

Modré světlo pouhým okem nerozeznáte. O jeho přítomnosti se většinou dozvíte až z nepříjemných následků jeho působení. Máte unavené oči, bolí vás hlava a špatně spíte. Proto je rozhodně lepší těmto negativním dopadům modrého záření předcházet. Obzvlášť, když ochrana proti němu je velmi jednoduchá. Stačí nosit brýle s filtrem modrého světla.

Brýle proti modrému světlu ochrání vaše oči, i když vidíte jako ostříž. Kromě dioptrické varianty se totiž vyrábějí také v nedioptrickém provedení. S trochou nadsázky by se tak dalo říct, že brýle s filtrem modrého světla by se měly stát povinnou výbavou každého, kdo pracuje na počítači.

Ochrana i módní doplněk

Co konkrétně získáte, pokud začnete při práci na počítači nosit tuto pomůcku? Brýle s ochranou proti modrému záření snižují únavu očí, udržují ostrý zrak, předcházejí syndromu suchého oka, zabraňují bolestem hlavy a také přispívají k lepšímu usínání.

Tyto speciální brýle k počítači si oblíbíte nejen pro jejich ochrannou funkci, ale také pro fantastický vzhled. Díky tomu, že čočky s filtrem modrého světla jdou nasadit téměř do jakékoliv brýlové obruby, máte na výběr stovky stylových variant, ve kterých se kombinují různé tvary, barvy i materiály. Vaše nová ochranná pomůcka se tak zároveň stane slušivým módním doplňkem.

Monitory a displeje vyzařují modré světlo, které způsobuje únavu očí, bolesti hlavy a znesnadňuje usínání. Řešení je jednoduché. Noste během práce na počítači speciální brýle s filtrem modrého světla.
Monitory a displeje vyzařují modré světlo, které způsobuje únavu očí, bolesti hlavy a znesnadňuje usínání. Řešení je jednoduché. Noste během práce na počítači speciální brýle s filtrem modrého světla. | Zdroj: OptikDoDomu

Online zkouška přímo na vaší tváři

Pokud se vám zrovna nechce vyrazit do kamenné oční optiky, můžete si brýle s filtrem modrého světla objednat z tepla svého domova. Bojíte se, že při online nákupu nezjistíte, jak vám brýle budou slušet? Dnes již naštěstí existují e-shopy, které nabízejí online zkoušečky.

Jak fungují? Stačí povolit přístup k fotoaparátu vašeho mobilního telefonu nebo ke kameře vašeho notebooku a hned uvidíte, jak by vám vybrané brýlové obroučky slušely. Výhodou pokročilých online zkoušeček je to, že se v brýlích vidíte z různých stran a úhlů – stačí otáčet obličejem nebo čočkou fotoaparátu.

Brýle s filtrem modrého světla

od české firmy Právě takovéto vychytané online zkoušení brýlí nabízí česká společnost OptikDoDomu. V bohaté kolekci této rodinné firmy najdete kromě klasických dioptrických brýlí právě i brýle s filtrem modrého světla.

A proč byste měli zkusit právě služby OptikDoDomu? V její prospěch kromě skvělého online zkoušení jasně mluví také cena a kvalita. Protože OptikDoDomu brýle sám vyrábí, do konečných cenovek se nepromítají marže překupníků. A pokud využijete některou z mnoha akčních nabídek, dostanete kvalitní české brýle za opravdu příznivé ceny.

Ukažme si to na příkladu brýlí s ochranou proti modrému záření. Během celého dubna v OptikDoDomu platí speciální akce Obruba k brýlovým čočkám zdarma. Díky tomu pořídíte kompletní brýle s filtrem modrého světla v dioptrickém provedení (základní čočky s úpravami Profi 1,56 modrý filtr DIO) za pouhých 2 499 Kč a v nedioptrické verzi (základní čočky s úpravami Profi 1,56 modrý filtr) dokonce za bezkonkurenčních 1 999 Kč. Stačí, když v e-shopu OptikDoDomu zadáte slevovýkód 2OH7YPH.

OptikDoDomu si jako přímý výrobce brýlí stojí také za jejich kvalitou. Právě proto poskytuje na všechny brýlové obruby doživotní záruku. A až pominou mimořádná opatření, určitě bychom vám doporučili vyzkoušet také báječnou službu, která dala název celé společnosti. OptikDoDomu je totiž první oční optika, která přijede k vám. Kamkoliv po celé České republice, nezávazně a zadarmo. Stačí vyplnit kratičký kontaktní formulář.