Glastonbury 2017: Jak se bavily celebrity na legendárním festivalu?

Hudební festival Glastonbury, to je bláto a holinky Hunter, ale také na 300 interpretů, více než sto padesát tisíc návštěvníků a lístky rozebrané za 23 minut. Mezi hlavní letošní hvězdy patřili kapely Radiohead, Foo Fighters, zpěvák Ed Sheeran nebo zpěvačka Katy Perry. Kromě toho však i letos tato akce přilákala řadu celebrit v čele s Bradem Pittem.

Pětidenní hudební festival Glastonbury, který se každoročně koná u anglického městečka Pilton, patří k nejvýznamnějším kulturním událostem na britských ostrovech. Koná se už od roku 1970 a na nejprestižnější – tzv. Pyramide stage hostí ty největší hudební hvězdy současnosti i nedávné minulosti.

Někdy se mu přezdívá "blátivý festival", protože když zaprší, tak se bez holinek neobejdete. Za svou popularitu tomuto festivalu tak vděčí mimo jiné značka Hunter, kterou zde proslavila topmodelka Kate Moss. Od té doby patří tyhle holinky k povinné výbavě, ať je bláto nebo ne.

Kate Moss se letos na festivalu neobjevila, její roli tak převzala modelka Cara Delevingne, která se nejčastěji držela v přítomnosti herečky Margot Robbie. Kromě nich nechyběly ani pravidelné návštěvnice a britské módní ikony Sienna Miller nebo Alexa Chung. Hodně naopak překvapila přítomnost herců Brada Pitta a také Bradleyho Coppera, který využil chvilky střídání hudebníků na stage a s kytarou v ruce natočil scénu ke svému připravovanému filmu A Star Is Born (zahraje si v něm s Lady Gaga).

Podívejte se do galerie na momentky a outfity slavných návštěvníků. Je to na dlouho naposledy, protože příští rok si festival dává pauzu, aby se půda kolem Piltonu stihla vzpamatovat.