Freediverka plave se žralokem bílým. Dechberoucí!

Ocean Ramsey je bioložka, modelka a hlavně je věrná svému jménu. Je více pod vodou než na souši. A jen tak se něčeho nezalekne. Z obávaného žraloka bílého (ano ten, který si zahrál ve filmu Čelisti) si klidně udělá koníka na svezení. Ale proč?

Jednoduše proto, aby upozornila na to, že i tzv. "lidožravý" bílý žralok je tvor, který chce klidně žít ve svém přirozeném prostředí. Nemstí se, nečíhá na surfery ani potápěče. Ocean Ramsey to ví, a tak video, jak se vozí na obávaném "velkém bílém", je dobrý způsob marketingu, který má smysl. Nemyslíte? Podívejte se sami. A pozor, nejedná se o fake. Ani fotografie v galerii nejsou žádnou fotomontáží. Je to neuvěřitelné, ale má to smysl.

Žraloci jsou na pokraji vyhynutí

Žraloci jsou na pokraji vyhynutí. Lidé jich ročně zabijí kolem 100 milionů! Ano 100 000 000. A mladá bioložka se snaží odvrátit katastrofální konec. Pokud totiž z oceánů zmizí žraloci, zhroutí se celý mořský ekosystém. Zasáhne to i velryby, se kterými se Ocean také ráda potápí.

Na jeden zátah dokáže Ocean vydržet pod vodou déle než šest minut. Jak by také ne, vyrostla na Havaji a se žraloky se potápí již od svých 14 let. Založila neziskovou organizaci Water Inspired, která upozorňuje na vybíjení žraloků. Na instagramu ji sleduje přes 245 tisíc lidí (kéž by to bylo milionů).

Pro Ocean Ramsey máme jedno slovo: Respekt! A velké díky.