Jenna Bushová

Jenna Bushová Zdroj: Wikiart Public Domain

Jízlivý komentář na Twitteru stál moderátorku Katie Rich místo.
Barack Obama a jeho žena Michelle se snažili jít příkladem
Rodina Baracka Obamy
George Bush s rodinou
Barack Obama s rodinou
15
Fotogalerie

Dětství v Bílém domě? Vysoké nároky a série průšvihů

Být potomkem nejsledovanějšího muže planety není zrovna výhra. Dcery předchozích amerických prezidentů Billa Clintona, George Bushe i Baracka Obamy by o tom mohly vyprávět. Jak se s pozorností veřejnosti a jízlivými hlasy médií vyrovná nejmladší syn Donalda Trumpa?

Donald Trump má celkem pět dětí: tři syny a dvě dcery. Většina z nich je dospělá. Nejmladšímu Barronovi, kterého současný americký prezident má s manželkou Melanií, je pouhých deset let.

Je to vůbec první kluk od dob Johna. F. Kennedyho, který by měl žít v Bílém domě. A lehké to mít nebude. V hledáčku fotografů a kameramanů se ocitl už během předvolební kampaně. Tlak médií ještě stoupl po inauguraci, kdy internet a sociální sítě zaplavily jeho zívající snímky a videa s nelichotivými komentáři.

Přehnané nároky na své potomky měl šestý prezident John Quincy Addams. Požadoval, aby synové vystudovali Harvard. Starší ze synů nátlak neunesl a spáchal sebevraždu. Druhý dospěl až k závěru studia. Prezident ale odmítl přijet na závěrečný ceremoniál, pokud syn nezlepší výsledky. Syn sice prospěch zlepšil, ale nestačilo to. Otec na ceremoniál nepřijel. Za pár týdnů syna ze školy vyhodili, protože se opil a běhal nahý po kampusu. Zemřel ve 30 letech jako alkoholik. „Další dítě obětované na oltář politiky,“ uvedla tehdy jeho matka Louisa Adamsová.

Z historie

Naštěstí pro Barrona, dětský pokoj v sídle amerických prezidentů zatím zůstane prázdný. Do Washingtonu se nejmladší z rodu Trumpů stěhovat nebude.

Bydlet má i nadále na Manhattanu v luxusní výškové budově Trump Tower. První dáma se totiž rozhodla zůstat v průběhu školního roku v New Yorku, kde Barron studuje prestižní privátní školu Columbia Grammar and Preparatory School.

Do stejné školy chodil kdysi například spisovatel Herman Melville, autor románu Moby Dick.

Veřejnost se o desetiletém chlapci zatím mnoho nedozvěděla. O to větší emoce pak vyvolal fakt, že byl před pár týdny vzhůru do 3 hodin ráno, aby si vyslechl otcův slavnostní projev. Při nedávné otcově inauguraci do úřadu prezidenta nespal skoro 24 hodin. Zíval doslova v přímém přenosu, což vzbudilo velký rozruch na sociálních sítích.

Nelichotivý tweet na adresu „malého Donalda“ si neodpustila třeba moderátorka televizního pořadu Saturday Night Live, Katie Rich. Jízlivý komentář na adresu prezidetského benjamínka ji stál místo.

Jízlivý komentář na Twitteru stál moderátorku Katie Rich místo.
Jízlivý komentář na Twitteru stál moderátorku Katie Rich místo. | Zdroj: Twitter / Katie Rich

Na obranu Barrona následně vystoupila řada osobností včetně bývalé první dcery Chelsea Clintonové. Žádaly média i veřejnost, aby Barrona vynechali z politických her.

Vzorná rodina?

Někdejší prezident USA Barack Obama a jeho žena Michelle se snažili být příkladem pro obyčejné Američany. Platilo to i o rodinném životě. O výchově svých dvou dcer mluví rádi a často.

Malia a Sasha chodily do kroužků tak jako jiné děti. Jejich matka je původně chtěla vozit každé ráno do školy. O záměru ale musela upustit. Důvodem byla kolona aut s ochrankou, která komplikovala dopravu v ranní špičce. Podobně neslavně dopadl i pokus o koledu během svátku Halloween, kdy se kolem obou dcer srocoval dav zvědavců.

O nemalé pozdvižení se postarala před časem Malia Obama. Během hudebního festivalu byla vyfocena, jak kouří marihuanu.

Ošklivé káčátko

Poměrně tvrdé dětství a pubertu prožila v Bílém domě i Chelsea Victoria Clintonová. Ve třinácti letech se běžně stávala terčem politických komentátorů a bavičů.

Utahovali si zejména z jejího vzhledu a mírné nadváhy. Nepříjemné pro ni bylo také veřejné propírání mimomanželských afér Billa Clintona. Během osmi let, co její otec zastával úřad prezidenta USA, vyšlo o Chelsea 32 článků v New York Times a přes 87 v on-line médiích.

Dvojčata George Bushe si během otcova pobytu v Bílém domě užily pozornosti od médií - zejména pak fotografů - více než dost. Nejznámější z kauz bylo asi zatčení dívek pod vlivem alkoholu. Bulvární média také zásobovala veřejnost snímky z mejdanů, kde se Barbara a Jenna chovaly „nepatřičně.“

Nejmladší syn Donalda Trumpa se narodil v roce 2006 – necelý rok po svatbě rodičů. Je podstatně mladší než sourozenci. Věkový rozdíl mezi ním a nejstarším synem Donaldem Juniorem činí 28 let. Povahou se prý Barron podobá otci. Melanie mu proto říká „malý Donald.“ Rád hraje golf a tenis. Zajímají ho auta, helikoptéry a s oblibou staví modely výškových budov. Na tepláky si prý moc nepotrpí. Raději nosí kravatu a oblek. Po večerní koupeli používá speciální značkovou kosmetiku s kaviárem, kterou nabízí jeho matka. V luxusní výškové budově Trump Tower má k dispozici celé jedno patro. Jeden rok studia na soukromé škole jeho rodiče vyjde na 45 tisíc dolarů, tedy necelý jeden milion korun.

Kdo je Barron Trump a jak žije?

Doporučujeme

Načíst další články