Další módní tabu pokořeno: Rita Ora vyrazila na červený koberec v županu

Když zpěvačka Rita Ora vystoupila z limuzíny na evropských hudebních cenách MTV EMA, všem vyrazila dech. Vypadala totiž, jako by se rozhodla vyrazit na červený koberec uprostřed svých příprav – sice perfektně nalíčená a ozdobená diamantovými šperky, ale současně oděná v dlouhém bílém županu a s froté turbanem na hlavě. Proč zvolila tento outfit?

Vypadalo to jako skvělá rebelie. Zpěvačka, která už má po krk všech dokonalých šatů a je si dobře vědoma, že její krása vynikne i v županu. Nonkonformní umělkyně, jež se rozhodne na červeném koberci testovat, co všechno jí projde. Císařovna a její nové šaty! Jenže vše bylo pravdou jen napůl. Ano, Rita Ora zvolila provokativní outfit, ale zároveň nešlo o skutečný hotelový ani její vlastní župan či ručník, jakkoli to působilo věrohodně.

Tato "róba" totiž pochází z pánské kolekce španělské značky Palomo Spain pro jaro/léto 2018 (ačkoli tato androgynní značka rozdíly mezi pohlavími spíše stírá a běžně obléká modely do ženských šatů). Pokud je vám název španělské značky jen trochu povědomý, pak vězte, že je to tatáž, kterou zvolila Beyoncé na své první focení s dvojčaty.

Ačkoli na sebe Rita Ora tímto outfitem strhla veškerou pozornost, ceny si nakonec odnesli jiní. Největší hvězdou večera se stal kanadský zpěvák Shawn Mendes, který vyhrál v prestižních kategoriích nejlepší píseň i nejlepší umělec, cenu získal i Eminem (v kategorii hip-hop), kapela Coldplay (v kategorii rock), Ed Sheeran (v kategorii live) nebo Camila Cabello (v kategorii pop).