Bolí vás chodidla? Problém se dá vyřešit snadným způsobem

Až 90 % z nás chodí špatně a bolí nás z toho chodidla. Hlavní příčinou může být nevhodná obuv, která chodidlo deformuje.

Podíváte-li se na běžné boty, zjistíte, že mají nejen užší špičku, ale i silnou, tvrdou podrážku. To zabraňuje přirozenému rozšiřování chodidla do stran, naopak prsty stlačují k sobě. Dalším problémem je to, že noha v běžné obuvi nemá přirozený kontakt se zemí, a tím pádem je znecitlivělá a ztuhlá.

Co s tím? Barefoot obuv!

Barefooty se od běžné obuvi odlišují tím, že svým tvarem kopírují přirozený tvar chodidla. To znamená, že mají anatomický tvar špičky. Navíc mají tenkou, flexibilní podrážku a nemačkají se v nich prsty. V barefootu budete krásně vnímat terén do míry, do které je vám to příjemné po kterém právě kráčíte! Pro barefooty je typický i takzvaný nulový drop neboli žádný rozdíl mezi výškou paty a špičky tzn. žádný podpatek.

Barefoot tenisky Be Lenka Champ 2.0 - Vegan

Pro koho je barefoot vhodný?

Barefoot je vhodný pro pány, dámy, ale i zejména pro děti. Na výběr máte tenisky, sandály nebo třeba baleríny. Na trhu je výběr opravdu široký.

Barefoot baleríny Be Lenka Harmony - Blue stripes

Be Lenka - Barefoot pro všechny

Lokální firma Be Lenka se sídlem na Slovensku se vrací ke kořenům. K tomu, co bylo dobré, na co jsme mezitím v uspěchaném světě zapomněli. Novým, moderním a srdci blízkým způsobem. Jejich boty jsou vyráběny z prémiové kůže a zimní modely jsou zatepleny Merino vlnou. Vznikají v srdci Evropy s důrazem na kvalitu a obuvnickou tradici s použitím lokálních surovin.

Neváhejte a navštivte jejich e-shop! Nebo se podívejte na novou značku z jejich dílny - Barebarics.

Be Lenka Instagram / Facebook

Barebarics Instagram / Facebook