Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Audioknižní inspirace – dopřejte si poznání, zábavu i romantiku

Chcete na podzim dobít energii, zpříjemnit si dlouhé cesty do práce nebo si užít zasloužený odpočinek? Audiokniha je tou pravou volbou. Vybírat ze spousty příběhů můžete na Audiotece, největší audioknižní platformě v Česku.

V katalogu Audioteky objevíte více než 7 600 titulů napříč žánry a autory. Nás upoutaly především tato díla:

Bessel van der Kolk: Tělo sčítá rány

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V audioknize najdete doporučení na inovativní léčebné postupy od metod neurofeedbacku přes meditaci až po sport, hudbu, jógu či kurzy herectví. Přístupným způsobem tak dává naději všem, kteří dosud trpěli.Autor tu popisuje s laskavostí a otevřeností příběhy, s nimiž se setkal v klinické praxi, a dělí se o výsledky svých výzkumů v oblasti terapie posttraumatické poruchy. Prokázal jimi, že zanedbávané či zneužívané děti, účastníci nehod a katastrof, váleční veteráni či oběti násilných činů potřebují víc než medikamenty. Skutečné uzdravení vede přes hledání cesty k sobě samým, k vlastnímu tělu, které si v nekonečné smyčce udržuje otisk prožitého utrpení. I díky van der Kolkově práci se lze vydat na možná dlouhou, ale nadějnou cestu k lepšímu a plnějšímu životu. Namluvil Tomáš Voženílek.

Emmy Abrahamsonová: Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Svěží příběh o lásce, odvaze řídit se srdcem a ochotě dohlédnout za předsudky a špinavé hadry je přesně to, co v ponurých podzimních dnech potřebujete. Hlavní hrdinka Julia žije ve Vídni sama se svým kocourem. Její dny se točí kolem ubíjející práce, sledování Chirurgů a snění o tom, jak jednou konečně zazvoní u dveří sousedky Elfriede Jelinek a svěří se jí, že se touží vydat v jejích šlépějích a stát se spisovatelkou. Jednoho dne ji na náměstí v centru osloví mladý muž. Zdá se téměř dokonalý, až na jednu drobnost — Ben totiž přespává v křoví. A i když Juliino okolí nemá pro románek s bezdomovcem žádné pochopení, ona se do něj přesto vrhne. Týdny se mění v měsíce a Julia si stále říká, že tohle je jen jedna kapitola jejího života, ne celá kniha. Když ke svému příběhu sama napíše i konec, nic jí přece nemůže ublížit. Ale co kdyby ho nenapsala? Povypráví vám Terezie Taberyová.

Łukasz Orbitowski, Klaudia Mynarska: Recepce

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

I když o dlouhých podzimních večerech nejspíš chcete na práci zapomenout, tenhle audioseriál si klidně pusťte. První díl se odehrává v kulisách nadnárodní firmy a o své odlišné pohledy na svět se v něm dělí tři recepční, které mají dění ve společnosti pod palcem. Tahle satirická komedie s Hanou Vagnerovou v hlavní roli měla takový úspěch, že se záhy dočkala pokračování. V něm se recepční Klára přesune na nové pracoviště – do hotelu Ranní rosa. I na tomto místě však zažívá dobrodružství, které rozhodně stojí za to. V dalších rolích Recepce 2 excelují Zuzana Kronerová, Marie Poulová, Jan Vondráček a Natália Drabiščáková.

K poslechu zakoupených titulů slouží aplikace Audioteka, která přináší řadu užitečných funkcí. Vedle zrychlování zvuku a posouvání příběhu po časové ose nabízí i podporu Apple Car Play či Android Auto. Přehrávání navíc můžete ovládat přes hodinky Apple Watch. Audioknihy si snadno stáhnete i do formátu mp3 pro poslech offline.

Podrobnější informace o nabídce najdete na www.audioteka.cz.