Alicia Keys na Grammy bez make-upu! Proč sází na přirozenost?

Na nedělním předávání hudebních cen Grammy nemohla chybět ani čtrnáctinásobná držitelka právě této ceny Alicia Keys (37). Ta se před několika měsíci rozhodla dát sbohem make-upu, a tak nebylo žádným překvapením, že i teď přišla nenalíčená. Proč se vlastně zpěvačka rozhodla k tomuto kroku?

Důvod zpěvaččina přirozeného vzhledu je prostý. Aliciu zkrátka začal štvát ideál krásy, který podporuje ženy a dívky v nošení nepřirozeného líčení, se kterým vypadají jako kopie panenek Barbie. „Pokaždé, když jsem vyšla z domu bez make-upu, mě přepadly obavy: Co když se se mnou bude chtít někdo vyfotit? A co když to pak zveřejní? Byly to povrchní myšlenky, ale reálné. A pramenily ze strachu, co si o mně budou myslet jiní lidé,“ napsala čtrnáctinásobná držitelka Grammy v otevřeném dopisu herečce Leně Dunham pro její newsletter s názvem Lenny Letter.

„Než jsem začala dávat dohromady materiály pro nové album, sepsala jsem si seznam všeho, co mě štve. Jedna z těch věcí byla, jak moc mají ženy vymytý mozek, že touží být štíhlé, sexy, atraktivní nebo perfektní,“ svěřila se zpěvačka, která se podle jejích slov rozhodla osvobodit od masky a přestat se schovávat za make-up.

Bez líčení je teď podle všeho Alicia mnohem spokojenější a nebojí se s "nahou tváří" vystupovat v televizi, koncertovat nebo třeba nafotit vizuály pro nové album.

Recept na přirozenou krásu

Ale jak to zpěvačka dělá, že bez špetky líčení vypadá tak skvěle? To prozradila její kamarádka a make-up artistka v jedné osobě. "Alicia chodí pravidelně na kosmetiku, na akupunkturu, jí raw a veganskou stravu a cvičí. Na vzhledu se také odráží, jakou energii člověk vysílá a v jejím případě je opravdu pozitivní," říká.

Zpěvačka nedá také dopustit na led, kterým si nechává masírovat pleť. Ta je pak mnohem pružnější a perfektně prokrvená. Často si dopřává také masku z okurek, které si pokládá na obličej. Nakonec namaže obličej jojobovým olejem.

Podívejte se do galerie, jak jí to sluší i bez nánosu líčidel.