17letá instagirl se brilantně mění v největší ikony filmu i historie

Vyfotit selfíčko umí každá druhá. Sedmnáctiletá instagirl Annelies van Overbeek tuhle záležitost dovedla k dokonalosti. Na snímcích pózuje v glamour róbách z minulých dekád a umně se stylizuje do slavných žen. 

Asi nejlépe se Annelies daří proměny v případě neodolatelné Audrey Hepburn. Ostatně byla to právě Audrey, která dívku před dvěma roky inspirovala k podivuhodnému foto projektu na sociální síti.

Nejde přitom o samotnou herečku, ale o věrné napodobení jejího vzhledu v různých filmech. Na jejím profilu na Isntagramu můžete vidět třeba Jo ze snímku Funny Face nebo proměnu v Ann z filmu Prázdniny v Římě. Později se přidaly další legendární ženy z nejrůznějších období. Obdivovat můžete její proměnu v Scarlett O´Hara ze Severu proti Jihu, dívku s perlami z obrazu Johannese Vermeera nebo Audrey Horne ze seriálu Twin Peaks.

Autentického vzhledu Annelies van Overbeek dosahuje nápaditým kombinováním vintage oblečení s doplňky. Mixuje přitom kousky, které dostala od babičky, s těmi, které se dají pořídit v současných obchodech s módou. Nepoužívá přitom Photoshop, speciální kameru ani efekty. Všechny snímky pořídila svým iPhonem 6.

Podívejte se na trailer k filmům, které proslavily Audrey Hepburn: