...

... Zdroj: Shutterstock.com

Některé ženy

Když muž nepodvádí, chová se proti přírodě. Nevěra utuží vztah. Nevěra zahubí vztah. Říká se toho hodně, ale jak to tedy vlastně je? Zdá se, že v tomto případě platí: co člověk, to názor. A také – co jeden vztah posílí, může jiný vztah zničit. Zajímavá zpráva z psychologických ordinací ale rozhodně je, že se dá vysledovat pár typů žen, které si na partnerovu nevěru stěžují častěji než ostatní. Které to jsou?

Jejím heslem je "všechno pro rodinu". V soutěži o nejteplejší rodinný krb jednoznačně vede nad všemi kamarádkami. Děti jsou upravené, večeře vždy nachystané, prádlo vzorně vyžehlené. Pro partnera má vždycky pochopení, v případě jeho potřeb je k dispozici k intimním chvilkám. Kdo by si mohl stěžovat?!

Jenže – ono to může být vlastně dost nuda. Život se ubírá po vyjetých kolejích a dá se v podstatě s naprostou jistotou říct, co se odehraje za den, měsíc, rok... Určitě je nepříjemné žít ve stálé nejistotě, cestou do pekla může být ale také pocit, že manželka je jistota navěky. Muž potřebuje být ve střehu, potřebuje prostor pro touhu a dobývání. A pokud mu chybí v soužití napětí, je jen kousek od toho, aby udělal něco, co aktuální vztah patřičně zdramatizuje.

Má o všem přehled a chce mít všechno pod kontrolou. O všem si nejraději rozhoduje sama. Organizuje rodině volný čas – je to přece ona, kdo nejlépe ví, co kdo přesně potřebuje. Organizuje chod domácnosti od mytí nádobí až po opravy bojleru či montáž nové kuchyně. Ona přece ví, jak to nejlépe chce. Svého partnera tím nechce zatěžovat, v horším případě ho bere jako popletu, který se v tom nevyzná – a kdo ví, jak by v jeho režii vše dopadlo...

Jenže takovému muži pak stačí málo – taková bezbranná žena, která u silnice potřebuje pomoct s výměnou pneumatiky. Nebo kolegyně, která pronese tu klíčovou větu: Bez tebe bychom to, Jindřichu, nezvládli. A muž rázem získá pocit, že je potřebný, ceněný a obdivovaný. Kterému by se to nelíbilo! A proč to nevyhledat časteji?

Tyhle ženy hledají muže jen podle jediného kritéria: jestli představuje vhodný soubor genů pro jejich reprodukci. Všechno své chování podřizují tomu, aby dosáhly kýženého množství potomků. Poté, co muž splní svou misi, dostává se do role trpěného člena domácnosti, patřícího možná tak na vejminek.

Pokud se reprodukce nedaří podle plánu, nastává extrémní situace – sex podle kalendáře, teploměru a ovulačních testů. Takový muž jistě nepohrdne společností někoho, pro koho nebude jen zásobníkem kvalitního genetického materiálu.

A jak tedy z toho ven?

Vykašlete se na každodenní teplou věčeři. Udělejte si den pro sebe, užijte si ho, ať máte dobrou náladu. Dejte děti tchyni, hezky se oblečte a vyrazte do kina, tančit nebo třeba někam s kamarády. Nechte si od něj poradit, a pokud to náhodou nevydržíte s nervy a sama vyměníte žárovky, nezapomeňte ho pochválit za to, že je koupil a že byly fantasticky po ruce.