Čtyři typy lidí, kterým dejte v životě sbohem

Všichni tu situaci známe: na telefonu se objeví číslo kamarádky nebo známého a naší první reakcí je stažený žaludek. Protože je jasné, že budeme nejméně půl hodiny poslouchat, jak jsme neschopní nebo nevděční. V tom lepším případě se na druhém konci budou ozývat vzlyky a pláč, že svět je nespravedlivý. Víte, jak se souhrnně říká lidem, kteří v nás vzbuzují tyto pocity? Emocionální upíři. Živí se energií ostatních lidí, a čím více jí dostanou, tím více ji potřebují. Napadá vás někdo ve vašem okolí, kdo vysává, a na oplátku nic nedává? Přečtěte si, jak vypadají emocionální upíři nejčastěji a jak se jich zbavit. Pak konečně zbudet čas na přátele, se kterými je vám opravdu dobře.

Uplakaná kamarádka

Uplakaná bytost se nejčastěji objevuje mezi kamarádkami. Má smůlu na muže, na práci, velmi často děti, které nazývá silnými osobnostmi, ačkoli nám se zdají trochu nevychované. Když ji nedusí šéf, má alespoň zlou tchyni nebo nevyřešené vztahy s matkou. Trpělivě ji posloucháte, radíte, zase posloucháte a už neradíte... Až zjistíte, že je to jedno. Cokoli řeknete, steče to po ní jako kapka po skle. Ona si dál pořád omílá své problémy dokola.

Jak se jí zbavit?

Změřte poměr cena:výkon. Jak často jste ochotni tuto osobu vídat? Jednou za dva měsíce, protože občas s ní je občas taky sranda? Určete si svůj limit a ten dodržte. Nemějte pocit viny, i když budete bombardovváni žádostmi o schůzku. Opravdový přítel by měl pochopit, že i on musí vyjít vstříc vám.