Za neovladatelný únik moči se nemusíte stydět – zkuste posílit pánevní dno

O inkontinenci se mluví málo, a přitom je to problém, který se ve většině případů dá snadno řešit. Nepodceňujte prvotní příznaky a posilte svaly pánevního dna. Je to jednoduché, účinné a zvládnete to v pohodlí domova. Skvělým pomocníkem vám mohou být venušiny kuličky.

Proč inkontinence vzniká?

Rozlišujeme čtyři typy neovladatelného úniku moči – stresový, urgentní, reflexní a funkční. Nejčastěji se ženy setkávají s tzv. stresovou inkontinencí v těhotenství a po porodu, kdy se důsledkem změn těla a hormonů povolí podpůrný aparát pánevních orgánů a ochabnou svaly pánevního dna. Ženy pak trpí inkontinencí např. při zvedání těžkých věcí, kašlání, skákání nebo smíchu.

„Inkontinencí trpí cca 50 % žen, a to i v produktivním věku. K rozvoji inkontinence přispívají také hormonální změny během menopauzy. Mezi další rizikové faktory patří dlouhodobá zátěž na pánevní dno způsobená obezitou, těžkou fyzickou prací nebo např. chronickým kašlem,“ říká lékařka z oboru urologie a estetické medicíny MUDr. Vlasta Vyhnánková, Ph.D., MBA.

Co je to pánevní dno? A jakou funkci má v našem těle?

Pánevní dno podpírá především orgány v pánvi a funguje také jako svěrač. Jednoduše řečeno pomáhá otevírat a uzavírat močovou trubici, pochvu a konečník, proto je velmi důležité při zamezení inkontinence. Nicméně posílené pánevní dno pomáhá také pro příjemný pohlavní styk, plodnost, proti bolestem zad, hemoroidům, při dýchání a celkové stabilitě těla. Už asi chápete, proč je důležité případné ochabnutí těchto svalů řešit včas.

„Oslabené pánevní dno na sebe dokáže upozornit velmi nepříjemně. Třeba samovolným únikem moči, sestupem či výhřezem dělohy nebo potížemi při vyprazdňování. S nástupem pasivního života, sedavého zaměstnání, nedostatku pohybových aktivit, které jsou doplněné stresem, přestávají svaly pánevního dna správně pracovat. Je třeba pravidelně cvičit a svaly pánevního dna posilovat,“ říká gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.

Zdroj: Intimfitness.cz

Svaly pánevního dna posílíte doma i venku

Cvičení na inkontinenci pomůže u 80 % žen a je opravdu jednoduché. Můžete cvičit tzv. Kegelovy cviky anebo zkuste venušiny kuličky, které slouží nejen jako erotická pomůcka, ale především vám pomohou posílit pánevní dno.

Zkuste venušiny kuličky

Jak venušiny kuličky fungují? Zavedete je do pochvy (nejlépe s pomocí lubrikačního gelu) a snažíte se je udržet uvnitř, aby nevypadly. Je skvělé se s nimi hýbat – chodit, běhat, tancovat – protože tím se v kuličkách rozhýbe těžší kulička, která přenáší pohyb na poševní stěnu. Svaly pánevního dna se tak stimulují a některé ženy pociťují příjemné pocity. Až si vyzkoušíte, že vám kuličky jen tak nevypadnou, můžete si je vzít i na delší výlet, do práce anebo s nimi sportovat. Pokud máte povolené svaly pánevního dna, zvolte větší kuličky s lehkou váhou. U žen, které mají posílené pánevní dno a nejsou po porodech, doporučujeme zvolit menší a těžší kuličky. Nicméně vždy berte v potaz signály svého těla a řiďte se tím, co je vám příjemné.

Zdroj: Intimfitness.cz

Revoluce v posilování aneb ležte klidně na gauči

Na trhu naleznete pulzační a vibrační kuličky BOOM VICTORIA, které aktivně posilují svaly pánevního dna, zatímco vy odpočíváte – můžete klidně ležet u televize a sledovat svůj oblíbený seriál. VICTORIA mají také větší kuličku, ve které se pohybuje ta menší, ale aby se vnitřní kulička rozhýbala nemusíte se hýbat vy (pomůcka totiž využívá magnetickou energii). Tento revoluční produkt má navíc několik vibračních programů a ovládání na dálku. Jsou to tedy kuličky, které vám aktivně posílí pánevní dno, vzruší vás, a ještě vám oživí partnerský sexuální život. Zkuste si je vzít do obchodu a dejte ovládání partnerovi, až budete čekat ve frontě – zábava zaručena!

Zdroj: Intimfitness.cz