Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Mars Czech s.r.o.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
4
Fotogalerie

Vrhněte se do nových výzev i s vaším mazlíčkem

Mnoho z nás se vrhá do nových výzev s nejlepšími úmysly. Zbavit se starých návyků ale vyžaduje správné odhodlání a notnou dávku motivace a trpělivosti. Celostní přístup k životu, který zohledňuje všechny aspekty našeho bytí – od výživového, fyzického, duševního, emocionálního až po sociální může být jednou z cest. A není důvod, proč do nové výzvy nezapojit i vašeho mazlíčka.

V ambiciózních plánech, jak se stát zdravější verzí sebe sama často přehlížíme své mazlíčky. Vzhledem k lásce a radosti, kterou nám dávají, by péče o jejich zdraví měla být jednou z našich hlavních priorit. Vyzkoušejte 21denní výzvu se značkou Perfect Fit™ společně se svým mazlíčkem a nastartujte cestu k jejich smysluplnějšímu životu. Vysoce kvalitní krmivo udrží optimální zdraví jak u koček, tak psů, bez ohledu na jejich věk či životní styl. Krmivo kombinuje 5 benefitů, které napomáhají udržet ideální rovnováhu v oblastech jako trávení, zdraví močových cest, silná přirozená obranyschopnost, zdravá kůže a srst, hmotnost a tělesná kondice. 

Vítězové i poražení mají stejné cíle 

Podle společnosti FranklinCovey, třetina předsevzetí a jejich naplnění skončí ještě před koncem ledna, což je důvodem proč s nimi začínáme každý rok znovu. Příčiny, proč selháváme, jsou různé – často je to proto, že jsme si stanovili cíl bez skutečného osobního přesvědčení. Významný vliv na nás má také okolí. Prostředí, kterému chybí správná energie a nadšení, může náš růst brzdit. Proces změny neprobíhá snadno a s přibývajícím věkem je obtížnější.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Dobrou zprávou však je, že se odborníci shodují na tom, že zbavit se nezdravých návyků lze. A se správnou stimulací a pravidelným cvičením může změna nastat rychleji, než si myslíte. Na nové rituály lze adaptovat i kočky, které mají často temperamentní a svéráznou povahu. Kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová doporučuje vytvořit si pro aplikování změn či nových návyků plán. „Pokud potřebujeme kočku naučit změně, musíme začít pozvolna. Pokud jste například změnili povolání a budete vstávat do práce v jinou hodinu, je potřeba na to kočku připravit. Moc dobře totiž vnímá a chápe čas, proto je potřeba i jí vstávání adekvátně přenastavit, a to ideálně aktivní hrou před krmením a samotné krmení posunout na co nejpozdější dobu před spaním. Kočka potom bude v noci mnohem lépe spát a oběma vám to pomůže se na změnu lépe připravit,” vyjadřuje se expertka k budování rituálů, na kterých je založena 21denní výzva, jež je iniciativou nového prémiového krmiva Perfect Fit™.  

Rituály jako součást každodenní rutiny

Rituály jsou důležité i pro fungování a spokojenost našich koček. Je však dobré mít na paměti, že jsou to vychytralé bytosti, které s námi v důsledku denní rutiny dokáží manipulovat. Kočičí psycholožka, Klára Nevečeřalová, doporučuje kočce čas od času dopřát obměnu a nepravidelnost. „Rituály jsou pro kočky velice důležité, protože jim dodávají v životě jistoty. Nesmí se to s nimi ale přehánět, protože kočky jsou dostatečně chytré na to, aby s námi skrze rituály a naší denní rutinu začaly manipulovat. Je dobré jim čas od času dopřát nějakou nepravidelnost, aby nezačaly trpět například separační úzkostí, nebo si vynucovaly krmení v 5 hodin ráno,” sděluje Nevečeřalová.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Vyzkoušejte 21denní výzvu s vaším mazlíčkem 

Zapojte se do 21denní výzvy, díky které podpoříte komplexní zdravý přístup k životnímu stylu vašeho mazlíčka, S výzvou uspokojíte specifické potřeby svého mazlíčka tak, aby byl šťastný, zdravý a plný života. Filozofie značky STRAVA-POHYB-HRA rozvíjí mladistvého ducha zvířete po celý jeho život, a to díky komplexnímu přístupu zahrnujícímu nadstandardní výživu, optimální objem cvičení a mentální stimulaci. Klára Nevečeřalová na závěr dodává: „Společné trávení času s vaším mazlíčkem je důležité pro upevňování vzájemných vztahů. Kočky jsou citově založená zvířata, která očekávají nějakou akci. Je potřeba pracovat na vašem partnerském vztahu a strávit spolu nějaký čas ať už aktivní hrou, užíváním si společných chvil anebo třeba řešením hlavolamů, aby se dostala k dobrůtkám. Pokud se kočce budeme věnovat jen tím, že jí vyčistíme záchod a dáme najíst, tak nějaký hluboký vztah nemůžeme očekávat, protože do něho sami neinvestujeme.”

Doporučujeme

Načíst další články