Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Sprcha – vaše domácí wellness

Máte rádi wellness? Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo mít relaxační zónu doma? Mohli byste ji navštívit kdykoli a vždy byste měli zajištěné soukromí. Tyto dvě hlavní výhody s sebou nese privátní wellness, ať už si pod tímto označením představíte cokoli. Koupelna není jen vhodným místem pro vykovávání základních hygienických návyků, s moderním sprchovým koutem z ní můžete udělat klidnou oázu, ve které si budete moci dopřát dostatečný relax. Pojďte se podívat na naše tipy!

Sprchový kout jako brána do říše relaxu

Většina lidí považuje sprchování za skvělý rituál, během kterého si po náročném dni užijí příjemnou chvilku uvolnění a spláchnou ze sebe veškeré trable a starosti. Tekoucí voda vás přenese mimo čas a prostor a vy se můžete soustředit jen na sebe. Vaše pohodlí by mělo být vždy na prvním místě a myslet na to se vyplatí především při plánování či rekonstrukce koupelny. Namísto obyčejné vany nebo levného sprchového koutu si můžete pořídit mnohem lépe vybavené modely. Vrcholným střípkem luxusu jsou masážní panely. A u těch se také na moment zastavíme.

Vychytávky jako v lázních

Chtěli byste si užít masáž v pohodlí domova? Naštěstí jsou tady přesně od toho masážní panely, které vás namasírují, kdykoli si jen zamanete, aniž byste museli čekat, až si na vás někdo udělá čas! Alternativu k masážním panelům mohou představovat sprchové kouty vybavené velkou hlavovou sprchou a hlavicí s několika různými proudy. Je libo perličky, masáž, osvěžující deštík či silný vodopád? Trysek a režimů existuje spousta, stačí si jen vybrat ten pravý pro vás!

Pokud máte malé děti, velmi užitečná může být vyšší sprchová vanička. Děti v ní můžete pohodlně opláchnout a voda přitom bude stříkat ven jen minimálně. Vybavit ji v případě potřeby můžete také protiskluzovou podložkou. Spojíte tak stylové s užitečným!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Termostatická jistota

Základem i toho nejobyčejnějšího domácího wellness je bezpečí. Proto se pojďme zaměřit také na sprchovou baterii. Abyste si relaxaci pod vodními kapkami opravdu vychutnali, vyplatí se pořídit si termostatickou baterii. Ta disponuje speciální ovládací hlavicí, na které lze přesně nastavit požadovanou teplotu a sílu proudu vody. Nastavení si baterie pamatuje i pro další použití, což znamená, že zcela odpadá problém se zdlouhavou regulací teploty pokaždé, když vstoupíte do sprchy. Snížení spotřeby vody a energie jde ruku v ruce s pohodlím a atraktivním designem.

Domácnosti s dětmi zase ocení na vodovodní baterii bezpečnostní pojistku, díky které teplota nikdy nepřekročí nastavenou hranici. A co víc, baterie je technologicky řešená tak, aby voda neohřívala ani její povrch. Starostliví rodiče tak mohou být alespoň o něco klidnější, když se jejich ratolesti sprchují samy.

Krása maličkostí

Ne nadarmo se říká, že perfektní celkový dojem stojí na detailech. Důležité jsou nejen barvy a vzory ručníků, ale i drobné dekorace jako svíčky, vonné difuzéry a aroma lampy. Kam je postavit? Do nik, na hlubší umyvadlo či na volnou poličku. Krásnou dekorací jsou i rostliny – kapradiny, sukulentní bonsaje, přesličky a voděnky. Milujete hudbu? Připravte si váš oblíbený playlist a nechte se unášet na vlnách hudby. I díky takovým maličkostem se budete v prostředí svého domácího wellness cítit nádherně!