Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Kreativní recyklace: 4 způsoby, jak využít kartonové tubusy

Pokud jste tvořivé duše a jste rádi, když vám pod rukama vznikají nové a nové věci, tak jistě víte, že kreativita si vystačí s málem. I takřka bez prostředků mohou vznikat hezké a praktické věci, nebo umělecká díla, které potěší vás nebo vaše blízké.

Vhodným materiálem pro tvorbu rozličných výrobků jsou například kartonové tubusy.

Alespoň párkrát v životě se s nimi setkal snad každý. Používají se k ochraně a přepravě převážně tištěných produktů, jako jsou plakáty, obrazy atp., ale také dalších podlouhlých předmětů.

Takový tubus pak můžete po využití buď odevzdat k recyklaci, opakovaně použít k témuž účelu, nebo ho kreativně zpracovat.

Výrobky z tubusů

Díky svému tvaru jsou tubusy pro různé domácí kreativní projekty jako dělané.

S dalšími pomůckami a drobnostmi, jako jsou barvy, štětce, fixy, nůžky, lepidlo, balicí nebo barevný papír, sušené květy, drobné kamínky atp. si z tubusu poměrně rychle vyrobíte dekorační nebo dárkový předmět.

Nechte se inspirovat pár tipy:

Váza na sušené květiny

Stačí tubusy pokrýt barevným či balicím papírem s různými motivy nebo různě pomalovat. I pouhá jedna barva nebo dokonce i když tubus ponecháte v „přírodní“ lepenkové podobě, s vhodně zvolenými sušenými květinami udělá parádu na každém stole.

Stojánek na kancelářské potřeby a organizér

Stejně jako v případě vázy, lze podobným způsobem upravit tubus tak, aby se dal použít jako ozdobný stojánek na kancelářské potřeby. Dozdobit ho můžete květem ze sušené rostliny, nebo třeba barevnými kamínky, které na tubus nalepíte pomocí tavné pistole či vhodného lepidla. Pokud slepíte více menších tubusů dohromady, např. do tvaru pyramidy, získáte organizér drobných předmětů (tužky, nůžky, pravítka), který se na vašem pracovním stole bude vyjímat.

Dárková krabička 

Z kratších a menších tubusů můžete vyrobit skvělé dárkové krabičky na drobnější předměty. Vlastnoručně vyrobenou dárkovou krabičku ocení každý obdarovaný.

Módní doplněk 

Díky svému tvaru se tubusy hodí pro výrobu náramků. Stačí opatrně odříznout kousek podle požadované šířky. Získaný kroužek pak obalíte stuhou, látkou, nebo vlněným vláknem, popř. můžete dozdobit dalšími doplňky a náramek je na světě.

Určitě víte o dalších nápadech, jak využít nepotřebné kartonové tubusy anebo na nějaké časem přijdete. A když do výroby zapojíte také děti, máte o zábavu postaráno.