Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Inkontinenční pomůcky: Jak vybrat tu správnou?

Ať už trpíte lehkou, nebo jednou z těžších forem samovolného úniku moči, je vhodné využít některou z dostupných inkontinenčních pomůcek. Pokud se v nich nevyznáte, přečtěte si náš stručný přehled, podle kterého si snáz vyberete.

Lehká inkontinence

Pokud máte problém jen s pár kapkami nechtěně uniklé moči, vystačíte si s inkontinenčními vložkami. Ten správný produkt vyberete podle stupně savosti, který je zobrazen pomocí piktogramů kapek na obalu (čím více kapek, tím savější). Vložky se mohou různit tvarem a vhodností pro uživatele podle pohlaví.

 

Středně těžká inkontinence

Při problémech spojených se středně těžkým únikem moči je vhodné použít vložné pleny. Jedná se vlastně o mezistupeň mezi inkontinenční vložkou a kalhotkami. Pleny se také rozdělují podle savosti, od vložek se přitom odlišují tvarem a způsobem uchycení. Nelepí se na spodní prádlo, ale upevňují se pomocí síťovaných kalhotek.

 

Těžká inkontinence

Pokud vás trápí velké množství unikající moči, existuje příhodné řešení v podobě inkontinenčních kalhotek. Ty jsou pohodlné jako normální kalhotky, akorát mají několikanásobnou absorpční schopnost a lépe těsní. Mají pružné pruhy na bocích, takže se velmi snadno oblékají. Stejně jako u předchozích pomůcek i u kalhotek si můžete vybrat sílu absorpce podle potřeby. Pro pacienty, kteří již nejsou mobilní, ještě existují jednorázové savé podložky, které se rozprostřou po celém lůžku.

 

Pár tipů na závěr

Může se stát, že inkontinenční pomůcka netěsní tak, jak by měla, a má tendenci protékat. V tom případě je nutné zvolit produkt, který má na obale o jednu kapku víc. Pokud se problém opakuje, zvolte vyšší stupeň savosti nebo účinnější produkt v nadřazené skupině. Při používání inkontinenčních pomůcek mohou vznikat odřeniny a opruzeniny. Abyste těmto nepříjemnostem předešli, vyzkoušejte inkontinenční kosmetiku, která pokožku zklidní a zhojí.

Doporučujeme

Načíst další články