.

.

Hledáte alternativu dětských vlhčených ubrousků? Máme pro vás skvělý tip!

Vlhčené ubrousky jsou neodmyslitelnou součástí výbavičky většiny maminek, praktické a vždy po ruce. V poslední době jsou však pro každodenní použití často nahrazovány ekologičtějšími či šetrnějšími variantami. Jaké jsou možné alternativy? A kdy je lepší nechat zvítězit naše pohodlí?

Vlhčené ubrousky

Pojďme si v první řadě říci něco o vlhčených ubrouscích. Nejčastěji jsou vyrobeny ze směsi polyesteru a viskózy. Ty šetrnější k přírodě jsou potom vyrobeny ze 100% viskózy, která je v přírodě rozložitelná. Můžete je tak s klidným svědomím hodit třeba na kompost. Značka Linteo Baby má ve svém sortimentu mimo jiné vlhčené ubrousky Aqua, které jsou stoprocentně rozložitelné a obsahují 99 % vody, takže jsou k vašemu miminku maximálně šetrné, a dále ubrousky Biodegradable, které jsou rovněž stoprocentně rozložitelné, a navíc obsahují ještě extrakt z Aloe vera pro ještě větší péči a hydrataci pokožky vašeho miminka. 

.
.

Benefitů mají vlhčené ubrousky spoustu. Mezi ten nejvýznamnější patří bezesporu fakt, že jsou jednorázové. Po očištění miminka ho jednoduše vyhodíte a nemusíte se o něj dále starat. Můžete je mít vždy po ruce, v kabelce, v kočárku i kapse bundy, zkrátka všude a bez nutnosti dalších věcí. Při jejich koupi však vždy čtěte složení a vybírejte ubrousky bez přidaného alkoholu, PEG emulgátorů, barviv a parfémů.

Alternativa vlhčených ubrousků

Ať už z jakéhokoli důvodu nechcete nebo nemůžete používat vlhčené ubrousky, zkuste sáhnout po perlanu namočeném v čisté vodě, případně vodě s dětským olejíčkem. Je to skvělá varianta jak doma, tak ale i na cesty. Další variantou je potom bezoplachový čisticí olejíček Linteo Baby, který má stoprocentně přírodní složení, obsahuje Biolin P, který chrání pokožku před nežádoucími organismy, a BIO měsíček lékařský, který pokožku regeneruje a zklidňuje. Olejíček jednoduše nastříkáte na vatový tamponek, látkovou plenku či perlan a jemně pokožku miminka očistíte.

.
.

Ať už se rozhodnete sáhnout po vlhčených ubrouscích, nebo zvolíte jejich alternativu, vždy pamatujte na složení, které by mělo být ideálně stoprocentně přírodní a šetrné k pokožce vašeho miminka. A samozřejmě na vaše preference a potřeby, nic není černobílé a nic není špatně.