Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Čím obdarovat maminku na Den matek? Poradíme vám, co jí udělá radost

Vůbec vás nenapadá, co mamince darovat? Lámete si nad tím hlavu? My jsme pro vás našli skvělé tipy, ze kterých si vybere opravdu každý. Při výběru je důležité myslet hlavně na to, co maminka ráda dělá, co ji baví nebo po čem už delší dobu touží.

Pohodlí na prvním místě

Je vaše maminka stále v jednom kole a vůbec neodpočívá? Možná si myslí, že je to tak normální. Zkuste ji trochu nasměrovat k většímu klidu. Jak na to? Začněte u oblečení. Pořiďte jí pohodlné legíny, příjemný top a teplé ponožky.

Pokud ráda čte a kroutí se na gauči, zamyslete se, jestli by se jí domu nehodil kvalitní ušák. Je možné, že po něm touží a jen vám o tom neřekla. Nezapomeňte ho doplnit o huňatou deku, do které se večer zabalí.

Na dovolenou do Tel Avivu

Je vaše maminka milovnice cestování a dobrodružného života? V tom případě jí darujte zájezd. Ale ne ledajaký! Tenhle povede do 2. největšího města Izraele - Tel Aviv.Město nabízí opravdu hodně aktivit, které člověka zabaví na celý den.

Maminka by určitě neměla vynechat návštěvu památek a náboženských objektů, kterých je tu požehnaně. Určitě jí doporučte, aby si předem zakryla kolena a ramena, jinak by nemusela být vpuštěna. Dalším skvělým zážitkem určitě budou návštěvy barevných a voňavých trhů s ovocem, zeleninou a kořením, osvěžení na pláži nebo procházky po nádherných ulicích. Ve městě je hodně rozšířena doprava po elektrických koloběžkách, což člověku přesun po městě značně urychlí. 

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Bez jediného chloupku

Darujte mamince IPL epilátor, který ji rychle a snadno zbaví nadbytečných chloupků na dlouhou dobu. Co takový pomocník dokáže? IPL epilátor pomocí záblesku postupně ničí vlasovou cibulku, což znamená, že zpomaluje a postupně dokonce eliminuje růst chloupků. Před lety se takové přístroje používaly pouze v salonech, teď už se naštěstí dají pořídit i domů. Je to trochu dražší investice, ale opravdu se vyplatí.

Krásná v každém věku

Pokud to na IPL epilátor nevidíte, kupte jí pečující kosmetiku. Na začátku jara se mnoho žen potýká se suchou kůží. Kůže se totiž kvůli teplotním výkyvům během dne hůře regeneruje. Nadělte ji proto krémy na suchou kůži, ruce a paty, hydratační masky na vlasy, pleťový krém a sprchové oleje.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Pro maminku, co ráda vaří

Je vaše maminka nadšená kuchařka, pro kterou je vaření hlavně radost? V tom případě jí udělejte zásobu šikovných pomocníků. Určitě se jí budou hodit ostré kuchyňské nože. Bez nich je to jako vaření bez soli, prostě tomu něco chybí. Naopak, když bude mít po ruce nože mimořádné kvality, už nikdy nebude chtít používat jiné. Cena obvykle začíná okolo 1000 Kč a vyšplhá se klidně až na 5 000 Kč. Dražší kousky jsou spíše pro profesionální kuchaře nebo nadšence, ale pokud máte možnost, určitě prozkoumejte i tuto variantu.

A k vaření bude potřebovat také kvalitní suroviny. A co je základ kuchyně? Olej a koření. Darujte jí Acaia Extra panenský olivový olej. Pochází z řeckého ostrova Lesbos a má všestranné použití. Díky lahodné chuti lze použít ve studené, ale i teplé kuchyni, protože je jeho kouřový bod až 210°C.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz