Začněte konečně běhat! S kvalitními teniskami na nohou si běh okamžitě zamilujete

Chcete zlepšit svou kondici? Využijte dlouhých letních dnů a začněte běhat. Ideální je běhat ráno před prací nebo naopak večer za soumraku po práci. Ulice a parky jsou v tyto denní doby vylidněné a nespalují vás sluneční paprsky. Než si ale na nohy obujete své staré tenisky, které máte ještě z dob studií, přečtěte si o tom, jak může váš běh ovlivnit vhodně zvolená obuv.

Pevná obuv zabrání zraněním

Zdá se vám běhání jako poměrně bezpečný koníček, při němž nehrozí žádná vážná zranění? Při použití nesprávné techniky, stejně jako při neopatrném nášlapu, si můžete přivodit vážná zranění. Proto je pro běhání důležité, abyste nosili pevné boty, které vaši nohu ochrání. Skvělou obuví, co noze zajistí bezpečí a optimální oporu, jsou tenisky adidas Ultraboost, které disponují inovativní technologií BOOST v mezipodrážke. Jde o malé vzduchové kapsle, které ukládají a následně uvoľňují kinetickou energii. Výhodou jsou také skvělé tlumící vlastnosti.

Odpružení ušetří vaše klouby a kolena

Běžci, kteří žijí ve velkých městech a běhají po chodnících, protože nemají jinou možnost, se shodnou na tom, že tvrdé došlapy na asfalt dokážou nadělat pořádnou paseku. Eliminujte při svém běhu každý dopad s pomocí odpružených podrážek. Ideálními botami na běhání do terénu jsou i některé modely tenisek značky Nike - např. Nike ZoomX Vaporfly. Kromě citlivého odpružení a vysoké energetické návratnosti poskytují bezpečnou ochranu, a to hlavně díky vyztužení podél přední části chodidla. Síťovinový přizpůsobivý svršek zase zabezpečuje dostatečnou prodyšnost.

Na velikosti záleží

Kromě pohodlí, dostatečné opory a správného odpružení, vám musí tenisky na běhání dokonale sedět. Ovšem ne tak, jako boty na každodenní nošení, nýbrž tak, aby vaší noze poskytovaly dostatek prostoru. Co to v praxi znamená? Boty na běhání si vždy kupujte minimálně o půl čísla větší. Při běhu totiž mají chodidla tendenci se takzvaně rozplácnout a zabírat větší plochu boty. Přičteme-li k tomu letní horka, která mají za následek oteklá chodidla, jsou větší běžecké boty nutností.

Kde najít ty správné běžecké boty?

Nevíte-li na koho se obrátit a kde si pořídit běžecké obutí, podívejte na Flexdog, který je při výběru tenisek jasnou jedničkou. Zakladatelé jsou totiž milovníci tenisek a z jejich nabídky je to jasně patrné. Kromě katalogu tenisek, jímž můžete listovat celé hodiny, vás okouzlí také rozmanitost dostupných barevných variant a všech velikostí. Hledáte-li nějaký speciální model tenisek, Flexdog je místem, kde ho najdete.

Začněte běhat a eliminujte riziko vzniku zranění již před prvním výběhem. Pořiďte si alespoň o půl čísla větší tenisky, které vám skvěle padnou, ale zároveň vaše chodila rozmazlí, poskytnou jim dostatek prostoru i pohodlí. Samozřejmě nezapomínejte ani na odpružení, které vám při běhání dodá pocit, že se pohybujete po obláčku.