Cara Delevingne a nový T-Cross

Cara Delevingne a nový T-Cross Zdroj: Volkswagen

Vyzkoušeli jsme auto, kterým jezdí i Cara Delevingne

Prostorný, bezpečný, designový a hodně stylový. Přesně takový je nový T-Cross. I proto se jeho tváří stala topmodelka Cara Delevingne. Otestovali jsme, co všechno tento nový miláček od Volkswagenu dokáže. A stálo to za to!

Pozornost zaručena

Rádi poutáte pozornost? Tak je nový T-Cross přesně pro vás. Jeho stylový vzhled na sebe pozornost rozhodně upoutat umí. Na kávu s kamarádkami, na cvičení nebo pro děti do školky. S T-Crossem dáte městský provoz levou zadní. Aby taky ne, jde totiž o nejmenší SUV ze stáje Volkswagen. Takže i když na první pohled trochu klame tělem (vypadá mnohem větší), zaparkujete s ním snadno kdekoli. A pokud také patříte mezi ty, kterým parkování dělá občas problémy, jsou tu hodně povedené parkovací asistenční systémy, díky kterým zaparkujete snadno kdykoli a kdekoli. Další funkcí, která se vám nejen v jízdě po městě bude hodit, je senzor, který udržuje bezpečnou vzdálenost od auta před vámi. Znáte to, stačí malá nepozornost a malér je tu. T-Cross dbá na bezpečnost opravdu hodně. Uvnitř vozu, ale i z venku. Důkazem je i zabudovaný systém, který dokáže rozpoznat chodce, nebo fakt, že tento vůz získal nejvyšší hodnocení bezpečnosti (5 hvězd) v testech Euro NCAP.

Cara Delevingne a nový T-Cross
Cara Delevingne a nový T-Cross | Zdroj: Volkswagen

Jaký je T-Cross mimo město

Ještě lepší. Pohodlný, sedačky totiž lehce sklopíte a upravíte (dokonce i tu spolujezdce!) podle aktuální potřeby, a opravdu bezpečný. T-Cross spolu s vámi kontroluje po celou dobu situaci na silnici, hlídá jízdu v pruhu, auta kolem, a dokonce i únavu řidiče. Sedačky jsou pohodlné a komfortní i po několikahodinové jízdě. Potvrzeno i spolujezdci! Jediné, na co si budete muset zvyknout, je Lane Assist (hlídá, abyste neúmyslně neopustili vyznačený jízdní pruh). Pokud totiž na cestě narazíte na dočasnou změnu pruhů, volant se s vámi začne mírně přetahovat. Tuhle funkci však můžete v autě bez problémů vypnout.

Cara Delevingne a nový T-Cross
Cara Delevingne a nový T-Cross | Zdroj: Volkswagen

Interiér? Žádné zbytečnosti

Miliony tlačítek a funkcí? My ženy je v autě nepotřebujeme. A i tady jsme byly mile překvapeny. Interiéru vévodí přehledný dotykový displej. Palubní deska je celá v českém jazyce, takže žádné bezradné luštění a tápání. Navigace, rádio, telefon. Ty jsou už v dnešní době považované v autě za naprostou nezbytnost. Navigaci si navíc můžete zobrazit přímo na přístrojové desce, takže nemusíte zbytečně odvádět pohled jinam. Pokud se vám ještě něco bude hodit, je to mobilní služba Car-Net, díky které dostáváte přesné dopravní informace v reálném čase. A pokud často brázdíte silnice s vašimi nejmenšími, bude se vám určitě hodit možnost upevnění sedačky díky systému Isofix i na místo spolujezdce. Pozor, nezapomeňte ale vypnout předtím airbag!

Chcete se dozvědět o novém T-Cross více?