Kolik tekutin vaše tělo skutečně potřebuje, zjistíte podle vzorečku.

Kolik tekutin vaše tělo skutečně potřebuje, zjistíte podle vzorečku. Zdroj: Shutterstock.com

Kolik v létě potřebujete tekutin?
Pořádně pijte.
...
...
Kohoutkovou vodu není nutné se bát pít.
10
Fotogalerie

Vodní výzva: Pijte třicet dnů jen vodu! Neuvěříte, co se stane s vaším tělem!

Lidské tělo je z šedesáti až sedmdesáti procent tvořeno vodou. Proto je velmi důležité dodržovat správný pitný režim. Jenže to se lehko řekne, ale hůř udělá! Zvlášť když v obchodech či v restauracích na nás číhá tolik lahodných nápojů, daleko atraktivnějších, než je obyčejná voda.

Pokud vydržíte pít třicet dní jen vodu, budete koukat, co stane s vaším tělem. Nemusíme připomínat, že slazené a sycené nápoje jsou plné cukrů, umělých barviv a dalších látek, které našemu tělu vůbec neprospívají. Zkuste to jenom s vodou. Vaše tělo se pročistí a konečně bude mít dost času a síly na to, aby fungovalo správně! Co se všechno zlepší?

Zrychlení reakcí: voda blahodárně působí na myšlení. Budete ohromeni, jak vám to po třiceti dnech pití vody bude rychle, rozumně a bystře myslet. Vaše myšlení se může zlepšit dokonce až o třicet procent.

Vypadat lépe: voda je důležitá pro pokožku. Je to stejné jako u rostlin, když je nezaléváte, vadnou. Voda pokožku zvlhčuje, dělá ji hladkou, pružnou a zářící, bez vrásek.

Zvýšení imunity: voda tělo pročistí a odplaví z něj veškeré toxiny. Pokud dodržujete pitný režim a pijete jen vodu, udržujete ledviny i játra ve správné kondici. Navíc čistá voda dokáže stabilizovat pH organismu a snižuje i bolesti hlavy, které mohou vést k migréně.

Zlepšení funkce srdce: pravidelná konzumace obyčejné vody snižuje riziko srdečního selhání - krev je řidší a náš krevní tlak klesá.

Zpevnění kostí: voda pomáhá zlepšit funkci chrupavek i kloubů a snižuje bolesti třeba kolen; v některých případech je naprosto eliminuje.