.

. Zdroj: Shutterstock

.
.
3
Fotogalerie

Vařte jednoduše! Čokoládová pěna, polévka a omeleta

Ty nejlepší věci bývají někdy nejméně složité. Přinášíme vám tipy na tři jídla, která vám dobijí baterky, a přitom se připravují jen z několika málo ingrediencí. 

Tomatová polévka

Suroviny: olivový olej, 500 ml kuřecího vývaru, 1 plechovka konzervovaných rajčat (400 g), 1 cibule, nepovinně na ozdobu lístky bazalky a hoblinky parmazánu

Na lžíci olivového oleje opečte najemno nakrájenou cibuli. Přidejte rajčata z plechovky a vývar, vařte 20 minut. Poté polévku rozmixujte. Před podáváním můžete ozdobit lístky bazalky a hoblinkami parmazánu.

Čokoládová pěna

Suroviny: 200 g kvalitní hořké čokolády, 300 ml smetany ke šlehání, 3 vejce, cukr na přislazení

Čokoládu nalámejte na kostičky a rozpusťte v misce nad rendlíkem s vařící vodou. Oddělte žloutky a bílky, bílky ušlehejte dotuha a smíchejte s trochou cukru.

K čokoládě přidejte trochu smetany a žloutky, opatrně přimíchejte ušlehané bílky. Zbytek smetany ušlehejte na šlehačku a opatrně vmíchejte do čokoládové pěny. Na několik hodin dejte ztuhnout do ledničky.

Frittata

Suroviny: 5 vajec, 2 velká rajčata, olej, rozdrobený měkký kozí sýr, bazalka nebo lístky špenátu na ozdobení

Rajčata nakrájejte na plátky a orestujte je na oleji. Přilijte vaječnou směs a pozvolna opékejte, dokud vajíčka neztuhnou. Posypte rozdrobeným kozím sýrem.

Můžete nechat zapéct pod grilem. Ozdobte lístky špenátu nebo bazalky.

Článek připravil časopis Moje psychologie.