Uma Thurman na červeném koberci ve Varech. Filmový festival začal

1. července 2017 • 07:20
Uma Thurman zdraví fanoušky v Karlových Varech
Uma Thurman zdraví fanoušky v Karlových Varech • Foto: Profimedia.cz

Filmový festival v Karlových Varech má za sebou zahajovací večer. Americká herečka Uma Thurman převzala cenu prezidenta festivalu a v kinech se rozjely projekce. 

Karlovy Vary už naplno žijí festivalem. Ve Velkém sále hotelu Thermal proběhl tradiční zahajovací večer, na kterém převzali ceny první pozvaní hosté. Největší zájem se pochopitelně soustředil na americkou herečku a producentku Umu Thurman.

Pro většinu diváků je známá především díky roli roztomilé přítelkyně mafiánského bosse v kultovním snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction: Historky z podsvětí. S Tarantinem si spolupráci zopakovala o pár let později v neméně úspěšném dvoudílném snímku Kill Bill.

Uma Thurman, Jiří Bartoška a Křišťálový glóbus. Uma Thurman, Jiří Bartoška a Křišťálový glóbus. Autor: Profimedia.cz
Uma Thurman, stejně jako její krajan oscarový herec Casey Affleck, převzali během večera Cenu prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Před zahajovacím večerem pozdravila Uma Thurman diváky z červeného koberce. Ti, kteří příjezd populární herečky prošvihli, mají ještě jednu šanci: Uma Thurman totiž osobně uvede v neděli večer v letním kině v Karlových Varech oba díly filmu Kill Bill. 

Zahajovací film festivalu má sice název "Pěkně blbě", podle prvních reakcí si však u diváků vedl zcela opačně. Romantická komedie amerického režiséra Michaela Showaltera se objeví i v tuzemských kinech v běžné distribuci.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy