Udělat si čas jen pro sebe je snadné

Jaké by to asi bylo, kdyby na vás po příchodu z práce nečekal koš oblečení k vyžehlení, hračky rozeseté po celém bytě a hlavně hladová rodina, která začíná nebezpečně pokukovat po balíčku sušenek? Máme pro vás pár tipů, jak si to ulehčit a vyjít z boje jako královna. Jak naložíte s volným časem je jen na vás. Zvítězí posezení nad zákuskem nebo návštěva divadla?

Začněte maličkostmi

Hned za začátek: nepotřebujete žádné zvláštní schopnosti, abyste dokázala uspokojit hladovou rodinu a své potřeby. Není důvod se vzdát pravidelné návštěvy kosmetického salónu nebo posezení s kamarádkami dna nejžhavějšími novinkami. Chce to jen chytře zorganizovat a rozložit čas tak, aby pracoval pro vás. Zapojte své potomky do chodu domácnosti. I taková drobnost jako je vynesení odpadkového koše nebo uklízení svého oblečení vám týdně ušetří i několik hodin. Stejně jako manželova podaná ruka v podobě nákupu potravin cestou z práce nebo zapnutí plné pračky udělá s volným časem a klidným chodem domácnosti zázraky. Když se tyto drobné úkony sečtou, ve výsledku vám ušetří čas na minimálně jednu aktivitu týdně, kterou strávíte jak budete chtít.

Hezky podle plánu

Po příchodu domů ukliďte boty do botníku, bundy na věšák a špinavé nádobí dejte do myčky. A co bude k večeři? Pro tyto chvíle je dobré mít vytvoření týdenní plán večeří. Více jak tisíc chutných inspirací najdete například na online receptové platformě Cookidoo®. Recepty jsou zde řazeny do tematických kolekcí, které respektují dietní omezení (bez lepku či cukru) ale také stravovací trendy jako je RAW či veganství. Z vybraných pokrmů si jednoduše vytvoříte týdenní plán. Je to tak jednoduché, že k tomu můžete pustit i děti. V tom případě doporučujeme zpětnou kontrolu, abyste pak celý týden nevečeřeli jen pizzu a hamburger. Na základě tohoto plánu se také vygeneruje nákupní seznam, který stačí poslat manželovi, a ten cestou z práce nakoupí.

Jako po másle

Jak ještě více ušetřit čas? Svěřte přípravu večeře někomu dalšímu. Nemusíte si hned najímat kuchařku, stačí chytrý kuchyňský robot. Například Thermomix® zastane práci až dvanácti samostatných kuchyňských spotřebičů včetně sporáku. A tak v jeden moment mixujete zeleninu na omáčku a zároveň ji prohříváte, připravujete knedlíky na páře a maso ve varném košíku. Kompletní menu v jednom okamžiku a jednom spotřebiči. Recepty, které jste si na Cookidoo® uložili si nyní můžete v Thermomixu® připravit takřka bez práce. Funkce průvodce vařením vám provede celým procesem krok za krokem, vy jen přidáváte ingredience a ochutnáváte. Máte chuť na dezert? Vyberte si ho na Cookidoo® a pomocí Cook-Key® ho přeneste na barevný displej Thermomixu®.

Více se o novém Thermomixu® dozvíte zde.