Tipy modelek a blogerek: Jak vypadat na selfie krásnější a štíhlejší?

9. května 2017 • 12:00
 • Svět jede v selfie módu. Fotí se všichni. Vytvořit si hezké selfie, které nedeformuje obličej, ale vyžaduje trpělivost a souhru určitých pravidel. 

  Kdo jiný by měl umět poradit, jak na perfektní selfie, než celebrity, blogerky či modelky, které vědí, co jim sluší nejvíc a zároveň co nejlépe funguje na Instagramu. Jejich triky přitom nejsou žádná věda. Osvojte si je také!

 • 1. Hrajte si se světlem

  Nejlepší je přirozené světlo, mnohem víc totiž lichotí pleti než umělé osvětlení. Nejde-li to jinak a jste uvnitř místnosti, postavte se blízko světelného zdroje. Když už jste v tmavé místnosti, zkuste využít modré světlo z počítačového monitoru. Umí na tváři vytvořit zajímavý efekt. Anebo si pořiďte nejnovější vychytávku – selfie ring light (přenosné světlo ve tvaru kroužku, které se upevní na telefon) popřípadě pouzdro na smartphone se zabudovaným světlem LuMee.

  Velkou fanynkou LuMee je Kim Kardashian Velkou fanynkou LuMee je Kim Kardashian Autor: Instagram

 • 2. Pozor na to, co a kdo je za vámi

  Nepořádek v pozadí zničil už nejednu fotku a na internet je plný selfie, které baví lidi právě tím, co zůstalo zapomenuto v pozadí. Pozor ale dávejte i při focení venku mezi lidmi – jejich změť také na fotce nevypadá dobře. Vyberte si raději čisté, minimalistické pozadí. Doma vám mohou dobře posloužit dveře nebo bílá stěna, venku zase zeď se zajímavou omítkou nebo třeba výhled za vámi.3416804:gallery:true:true

 • 3. Použijte make-up

  Na Instagramu je sice populární hashtag #iwokeuplikethis, ovšem nevěřte tomu, že všechny ty svěží tváře beauty blogerek jsou focené těsně po probuzení. I když chcete na selfie vypadat přirozeně, věnujte čas přípravě. Kruhy pod očima skryjte korektorem, upravte obočí a vlasy, použijte řasenku, tvářenku a rtěnku nebo lesk. Ani výběr oblečení nepodceňujte. Zvolte barvy, které vás zvýrazní, a dejte přednost upravenému stylu před nedbalým.

  Blogerka Betty Autier Blogerka Betty Autier Autor: Instagram

 • 4. Najděte správný úhel

  Hrajte si s perspektivou. Na záběru shora bude vaše tvář vypadat štíhlejší, ale pozor zároveň můžete obličej zdeformovat, vytvořit malou bradu a velké čelo (tzv. vzhled mimozemšťan). Záběr zdola vám naproti tomu přidá druhou bradu a obličej bude vypadat širší. Pokud chcete na fotce vypadat sexy, držte telefon mírně ve výšce, zhruba na délku paže, natočte obličej a dívejte se na displej zpoza řas. Nešpulte rty, jen mírně vtáhněte tváře dovnitř, popřípadě se jemně usmějte. Chcete-li vypadat roztomile, přibližte se s s telefonem blíž, vytvoříte tak dojem kulatější tváře a větších očí. 

  Modelka Zuzana Stráská Modelka Zuzana Stráská Autor: Instagram Zuzany Stráské

 • 5. Zeštíhlete se

  Není v tom žádná záhada. Skvělý tip se můžete naučit od australské fitness trenérky a blogerky Madalin Giorgetta: "Postavte se k fotoaparátu mírně z boku a trup pak přetočte tak, aby hlava směřovala do objektivu. Tím se opticky zúží pas a ramena vypadají širší. Ruku, kterou nedržíte foťák, dejte v bok. Hlavu trošku natočte do strany, brada a lícní kost budou svírat úhel, díky němuž budete působit hubenější. Pro pohled zepředu mírně vystrčte hýždě dozadu a zatněte svaly. Uvidíte tu změnu."

  Trenérka Madalin Giorgetta Trenérka Madalin Giorgetta Autor: profimedia.cz

 • 6. Usmívejte se

  Smutný a zamračený obličej na selfie nepatří. Nejlepší je úsměv, ale i zde platí pravidlo, že méně je více. Zůstaňte přirozená. Pokud se budete nutit, budete vypadat napjatě a fotky nebudou dobré. Christine Vatassová, jež byla ředitelkou modelingových agentur v Paříži, varuje i před výrazem "duck face": "Zapomeňte na výraz s našpulenými rty, díky kterému vypadáte tak "chytře". Klíčové jsou oči. Podívejte se přímo do objektivu a buďte si jistá sama sebou."

  Cheryl Fernandez-Versini, zpěvačka Girls Aloud Cheryl Fernandez-Versini, zpěvačka Girls Aloud Autor: profimedia.cz

 • 7. Retušujte s citem

  Retuše vám mohou vám pomoci, ale i uškodit. Pokud máte výrazné kruhy pod očima nebo odlesk uprostřed čela, použijte filtry nebo retušovací aplikace typu Facetune. Ale s mírou. Představte si, že si jen "nanášíte pudr", nikoli mažete rysy z obličeje. Pokud to s retuší přeženete, budete vypadat spíše jako vosková figurína a lidé to poznají. Možností jsou také filtry. Mezi ty, které nikdy nezklamou, patří sépie, vintage nebo černobílý. Najděte si zabarvení, které vás nejvíce zkrášlí.

  Gwen Stefani to s retušemi selfie přehání Gwen Stefani to s retušemi selfie přehání Autor: Instagram Gwen Stefani

  Selfie nikdo neodolá. Podívejte se, jak se fotí hvězdy.

  Fotogalerie

  10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy