Štěstí jezdí na kole! Kam na nejlepší cyklovýlety?

Věděli jste, že jízda na kole má na naši psychiku mnohem blahodárnější vliv než třeba tenis nebo plavání? Vysvětlíme proč a přidáme pár tipů na ty nejlepší cyklovýlety. 

Nadšení cyklisté přibývají nejen) v Česku snad ještě rychleji než nadšenci do běhu a klasické turistiky. Štěstí a požitek, které tenhle sport přináší, jsou zřejmě nakažlivé a opravdu výjimečné. Čím to je? Důvodů je hned několik a právě jejich kombinace dělá z jízdy na kole tak blahodárný sport. Jedním z nich je, že cyklistika (jako každý aerobní pohyb) zlepšuje kondičku.

Je dokázáno, že čím víc jste v kondici, tím lépe je na tom vaše psychika. Zároveň jde v podstatě o společenský sport – na trase potkáte spoustu nových lidí, a tím, že jste všichni na kolech, máte k sobě tak nějak automaticky blíž.

Cyklistika navíc sdružuje hned několik okamžitých zlepšováků nálady – čerstvý vzduch, pobyt v přírodě, panoramatické výhledy, radost z pohybu i rychlé jízdy, a třeba i dobré jídlo, když si zvolíte správný cíl.

Kromě toho jde o velmi přístupný koníček – může ho dělat každý. Skvělé je také to, že díky cykloturistice můžete poznat kus světa nebo své rodné země. Máme proto pro vás pár tipů, kam vyrazit, ať už jste zkušení cyklisté, nebo teprve začínáte.