Skuteční loterní milionáři. Jak utrácí výhru?

V uplynulém roce padlo u Sazky průměrně 100 tisíc výher denně. Každý týden díky hrám největší české loterijní společnosti přibylo v průměru 5 nových milionářů. Celkem si sázející odnesli 35 milionů výher za téměř 6 miliard korun. Hned 259 šťastlivců získalo výhru přesahující milion korun. Co s velkými penězi takoví šťastlivci pak dělají? 

Výherci milionů, kteří si byli vyzvednout své peníze v Sazce, řekli, že jsou šťastnější. Žádné zásadní změny, například zaměstnání, v životě ovšem neplánují. Jejich reakce pomohl vysvětlit psycholog Dalibor Špok: „Peníze charakter člověka nemění. Jen násobí to, jaký už kdo je. Pokud je člověk zvyklý dávat na charitu, s milionovou výhrou bude asi dávat více. Pokud nechce dělat změny, pravděpodobně nezmění zaměstnání. Nemá-li rád narušení svého stereotypu, nezačne cestovat ani s velkou sumou peněz na účtu.“ Příběhy ze života skutečných loterních milionářů a spoustu dalších zajímavostí se můžete dočíst na speciálním blogu Sazka svět.

Důchodce vyhrál 11 milionů a plánuje si pohádkový důchod

Čeští důchodci obvykle na růžích ustláno příliš nemají. To ale neplatí o starším muži z Olomoucka, kterému letos Sportka nadělila 11 191 092 korun. „Nevynechal jsem žádné slosování už od roku 1967, ale moc štěstí jsem nikdy neměl. Vyhrál jsem maximálně 600 korun,” prozrazuje muž s úsměvem. Věrnost se mu nakonec vyplatila, a k padesátiletému výročí od prvního podaného tiketu, vyhrál ve Sportce více než 11 milionů korun. „Určitě se přestěhujeme do lepšího,” říká s jistotou šedesátiletý výherce, který díky Sportce zabezpečí sebe a své blízké a konečně si začne užívat.

A co si takhle koupit traktor?

S milionovou výhrou lidé běžně řeší lepší bydlení, kupují si auto, nebo cestují. Výjimkou je šťastlivec ze Zlínska, který si vsadil sice jen jeden sloupeček vlastních čísel, ale zato na dvanáct slosování dopředu. Tato strategie mu nakonec přinesla výhru 2 021 446 korun. Jak správně tušíte, pořídil si traktor. Ovšem ne, jen tak ledajaký, jde o značku Landini, která je vůbec nejstarším výrobcem traktorů v Evropě. Kromě nového traktoru se však pro našeho výherce moc nemění. Má za to, že zůstane stejným člověkem a stále má v plánu chodit do práce.

Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

HTML box 25317