...

... Zdroj: iStock

Silné stránky podle čínského zvěrokruhu: V čem vynikáte nad ostatními?

Čínský horoskop je podobně jako ten západní založen na dvanácti temperamentech. V čínském horoskopu je symbolizuje dvanáct zvířat a ty mají své pozitivní i negativní osobnostní rysy. Pojďmě se podívat na ty dobré: V čem jste podle čínské astrologie nejlepší právě vy? 

Jaké jste znamení podle roku narození?

Krysa – 2008, 1996, 1984, 1972, 1960

Buvol – 2009, 1997, 1985, 1973, 1961

Tygr – 2010, 1998, 1986, 1974, 1962

Zajíc – 2011, 1999, 1987, 1975, 1963

Drak - 2012, 2000, 1988, 1976, 1964

Had – 2013, 2001, 1989, 1977, 1965

Kůň – 2014, 2002, 1990, 1978, 1966

Koza – 2015, 2003, 1991, 1979, 1967

Opice – 2016, 2004, 1992, 1980, 1968

Kohout – 2017, 2005, 1993, 1981, 1969

Pes – 2018, 2006, 1994, 1982, 1970

Vepř – 2019, 2007, 1995, 1983, 1971

A jaké jsou vaše silné stránky?

Pokračování 2 / 13

Krysa

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Je to první znamení východního zvěrokruhu a naznačuje, že milujete dobrodružství. Jste okouzlující, kreativní a máte skvělou schopnost přežít. Jste analytičtí a vysoce inteligentní. Vždy jste v pohotovosti a dokážete se rychle akceptovat na okolní prostředí. Jste také srdeční, vášniví a žijete pro přítomnost. Nejraději jste se svými nejbližšími přáteli. Máte vrozenou schopnost být přirození. Jste také ambiciózní a velmi vynalézaví.

Negativa: Úzkost, rychlé jednání a nejistota. Občas jste agresivní.

Pokračování 3 / 13

Buvol

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Buvol symbolizuje sílu a vytrvalost. Jste chytří, zodpovědní, stabilní a oddaní věcem ve vašem životě. Máte tendenci řešit věci přímo a lidé vás považují za velmi konzervativní a spolehlivé. Vaší silnou stránkou je trpělivost a houževnatost. Umíte také překonávat překážky a výzvy, což vám ostatní často závidějí. Nedáte se moc ovládat, rádi pomáháte slabším.

Negativa:Buvoli jsou někdy až moc přísní na druhé, můžete mít výbuchy vzteku a hněvu. Býváte také žárliví a tvrdohlaví.

Pokračování 4 / 13

Tygr

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Třetí znamení východního zvěrokruhu symbolizuje vzpurného a podmanivého tygra. Máte hrdinskou mentalitu, která značí sílu, odvahu a statečnost. Hledáte neustále nové výzvy a jste nezávislí. Váš charakter je pevný a dokážete snadno odolat okolnostem. Jste také upřímní a někdy až moc, protože často řeknete druhým to, co si myslíte. Umíte být láskyplní a milosrdní k těm, které milujete. Milujete společnost a umíte se v ní pohybovat. Máte osobní auru, která k vám ostatní přitahuje.

Negativa: Někdy jste neopatrní, vzpurní a nedisciplinovaní. Často jednáte bez přemýšlení, což může mít vážné následky.

Pokračování 5 / 13

Zajíc

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Máte dobrý úsudek a jste kreativní. Potřebujete k životu svobodu a vzrušení. Jste divocí a je obtížné vás zkrotit. Bude těžké najít někoho, kdo by vás mohl domestikovat. Velmi zřídka posloucháte názory druhých, zvláště když si o ně sami neřeknete. Věříte spíše vlastní intuici a raději dáte na vnitřní hlas než na rady ostatních lidí. Vaši přátelé vás považují za laskavé a chápavé. Máte jedinečnou schopnost léčit psychická a fyzická zranění. Jste spravedliví, rovní a soucitní.

Negativa: Snadno se urazíte, nemáte rádi, když vás někdo z něčeho obviní. Někdy jste sebestřední a máte sklon k narcismu.

Pokračování 6 / 13

Drak

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Máte mocný a silný vliv. Jste nadšení životem a potřebujete svobodu ho prozkoumat. Jste přirození vůdci, máte schopnost překonávat překážky, abyste dosáhli vytyčeného cíle. Život vidíte jako nekonečný zdroj možností. Potřebujete svůj vlastní prostor a někdy je těžké, aby se do vaší bubliny dostali ostatní lidé.

Negativa: Někdy jste až moc nároční a krátkozrací. Býváte také egoističtí. Snažte se vyhnout negativní energii nebo vibracím, protože to by vás mohlo zničit.

Pokračování 7 / 13

Had

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Jste okouzlující a tajemní, máte rádi rutinu a stabilitu. Rádi přemýšlíte o konceptech nebo nápadech a formulujete si vlastní názor, než abyste naslouchali ostatním. Hodně dáte na první dojem, můžete působit vůči druhým nedůvěřivě, ale to je proto, že reagujete intuitivně. Jste vysoce inteligentní a obvykle umíte jednat správně ve všech situacích.

Negativa: Někdy jste velcí tajnůstkáři, takže je těžké k vám proniknout. Můžete někdy žárlit a být sobečtí.

Pokračování 8 / 13

Kůň

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Jste přirozenými vůdci, s optimismem přistupujete k novým výzvám. Narodili jste se, abyste uspěli, jste velmi společenští a často jste středem pozornosti. Jste energičtí, kreativní a umělecky založení. Máte smysl pro čest a nesnášíte nespravedlnost. Jste extrovertní a aktivní, věrní těm, které milujete. Jste velmi přátelští, inteligentní a nezávislí.

Negativa: Sobeckost a víra, že všechno na světě patří vám. Někdy zbytečně moc riskujete.

Pokračování 9 / 13

Koza

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Kozy mají tendenci spoléhat na ostatní. Vyhýbáte se konfrontacím a konfliktům, a to za každou cenu. Absolutně nesnášíte, když si musíte zvolit mezi dvěma možnostmi, a už vůbec ne, pokud jde o vaše přátele. Máte vysokou empatii, jste nejšťastnější v prostředí, které je uvolněné. Nemáte rádi chaos. Jste soucitní, milí a pečující. Máte spoustu nápadů a projektů, které někdy nestačíte realizovat. Milujete změnu a svobodu, nemáte rádi omezení a časový harmonogram nebo termíny.

Negativa: Někdy jste impulzivní a nezodpovědní, máte sklon k negativnímu myšlení.

Pokračování 10 / 13

Opice

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Opice se nedá zkrotit, jste akční a nesnášíte nudu. Potřebujete psychicky motivující aktivity, abyste se cítili naplnění. Jste chytří a vynalézaví, dokážete udělat spoustu práce za velmi krátkou dobu. Někteří lidé o vás říkají, že jste hyperaktivní. Máte touhu se neustále vzdělávat, máte mimořádnou paměť a jste velmi vynalézaví. Vaše zvídavost vás velmi často přivádí k dobrodružství. Ve společnosti jste populární a oblíbení.

Negativa: Někdy jste přehnaně nedůvěřiví a arogantní.

Pokračování 11 / 13

Kohout

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Jste odvážní ve svém profesním i osobním životě. Umíte tvrdě pracovat, a to vám přináší výsledky. Dokážete se perfektně koncentrovat na dané úkoly a pracujete přesně. Jste precizní a vnímaví k detailům. Neohlížíte se, díváte se spíše do budoucnosti. Rádi se hezky oblékáte, opovrhujete pokrytectvím a lhaním. Pocit emoční stability získáte tehdy, když budete profesně uspokojeni.

Negativa: Někdy jste sarkastičtí, hrubí a zlí. V extrémních případech můžete mít sadistické sklony.

Pokračování 12 / 13

Pes

čínský horoskop
čínský horoskop | Zdroj: iStock

Jste extrémně loajální vůči těm, které milujete a kteří se o vás starají, ale i k nepřátelům. Věříte v rovnost a spravedlnost. Umíte rozlišit dobro od zla, což je vaše nejlepší vlastnost. Tenhle přirozený instinkt vám pokaždé ukáže správný směr. Úspěch vás čeká v případě, že budete přímí, upřímní a stabilní ve svých postojích. Pak vás bude vše, co děláte, naplňovat.

Negativa: Někdy jste paranoidní a tajemní, často prožíváte nezdravé vztahy. Býváte úzkostní a pesimističtí, což může nastartovat depresi.

Pokračování 13 / 13

Vepř

.
. | Zdroj: iStock

Jste silní a máte spoustu energie, kterou dáváte všem kolem vás. Vaší silnou stránkou je životní optimismus a ochota podělit se o cokoli. Jste vysoce inteligentní a vychutnáváte si intelektuální rozhovory s chytrými lidmi. Máte suchý smysl pro humor, který je pro vás typický. Jste také tolerantní a velmi upřímní. Svým přátelům zůstáváte věrní.

Negativa: Pozor si dejte na pocity smutku, strachu a sebelítost.