..

.. Zdroj: Petr Čech Sport

S kolem do Znojma za vínem, burčákem a cimbálovkou

V tradičním období dozrávání vinných hroznů a kvašení pěnivého slaďoučkého burčáku se odehrává nejoblíbenější cyklistická akce pro širokou veřejnost v ČR - Znojmo Burčák Tour Kooperativy.

Ve vinařské oblasti Jižní Moravy, kde se rozprostírají největší plochy vinohradů u nás si v sobotu 7. září můžete i vy užít skvělý den s celou rodinou v sedle horského kola, a ještě k tomu ochutnat všechny dary místní přírody. Zveme vás na úžasné bikerské putování po vinicích a dalších krásách v okolí Znojma! Připravené jsou trasy pro děti, začátečníky i bikery závodníky, skvělý doprovodný program, lahodné moky, dary místních zahrad i cukrářů, zdarma prohlídka historických objektů v starobylém centru města a jako bonus srdečnost místních obyvatel.

..
.. | Zdroj: Petr Čech Sport

Populární Burčák Tour je mnohem víc než jen cyklistický závod. Je to každoroční rituál. Ten často začíná cestou rodin, týmů a kamarádů ze vzdálených míst do města okurek. Cesty ale nikdo nelituje. Je to cesta za sluncem a skvělým zážitkem. Zkapalněné sluneční paprsky jsou na zdejších vinařských stezkách povoleným dopingem a velkorysí pořadatelé ho účastníků všech tras dopřávají na občerstvovacích stanicích i v zázemí akce vrchovatou měrou.

Centrem dění se již pošesté stane areál Louckého kláštera, kam se vejde celé zázemí i nadstandardní služby pro závodníky seriálu Kolo pro život, do kterého znojemský podnik patří. Právě zde se také uskuteční starty všech závodních i nezávodních tras kromě nejdelší trasy, která vystartuje slavnostně z náměstí T. G.M. v srdci Znojma.

..
.. | Zdroj: Petr Čech Sport

Burčák Tour je podnik pro každého, kdo jezdí na kole. Nezáleží na tom, jestli je vám rok a jezdíte na odrážedle nebo jste sedmdesátiletý nadšenec, jestli jste začátečnice nebo profík, trasy jsou přichystané pro všechny výkonnostní a věkové kategorie. Vybírat můžete z dětských závodů v 6 věkových kategoriích, vyloženě pohodovou nezávodní Family jízdou s kouzelnými výhledy na Pálavské vrchy a dvěma závodními trasami na 57 a 32 km, kde se přes jejich rovinatý charakter přece jen trochu víc zapotíte. Svorně na všech občerstvovacích stanicích bude k radosti závodníků nachystaná ochutnávka burčáku, vína a ovocného moštu. Žízeň nikdo mít nebude.

Korunu celé akci nasadí nabitý doprovodný program v zázemí i možnosti využít zdarma vstupy do historických objektů Znojma v rámci Dnů evropského dědictví. Kromě mnoha lákadel pro děti: soutěž ve vyřezávání dýní, Dětská zóna, pumptracku, Bike Academy a celé řady atrakcí a prodejních stánků partnerů nebude chybět přehlídka historických vojenských a četnických uniforem a zbraní a historických drezín Ivana Křivánka. Znovín Znojmo má připravenu přehlídku všech svých vín včetně burčáku. AGRO Stošíkovice ve své prodejně v areálu nabídne ovoce a ostatní produkty v zaručeně české kvalitě. Firma EFKO Veselí nad Lužnicí věnuje i letos každému závodníkovi jeden ze svých mnoha produktů, vynikající „Moravské okurky“! O produkty místních společností nebude nouze ani na stupních vítězů!

..
.. | Zdroj: Petr Čech Sport

Určitě si udělejte čas na celý víkend 7. – 8. září! Vždyť Znojmo je nejen městem okurek, ovoce, vína a burčáku, ale také vzácných památek, kaváren a cukráren a v okolí najdete spoustu kouzelných cyklotras a vinných sklípků. Teprve po dvou dnech strávených v největší vinařské oblasti republiky budete mít šanci slavné Znojmo vidět dvojmo :).