Redermalizace: průlomový způsob omlazení

Potřebujete vyhladit vrásky, zpevnit kontury obličeje, vypadat mladistvěji a přitom přirozeně? Vyzkoušejte novou vysoce účinnou metodu – redermalizaci. Při ní se do kůže formou mikroinjekcí aplikuje speciální směs účinných látek, ošetření je z hlediska klienta nenáročné a výsledky přetrvají dlouhodobě.

Stárnutí je komplexní proces, který zasahuje všechny struktury obličeje – dochází k úbytku kostní tkáně, povolují svaly, ztrácí se tuková tkáň a především se uvolňuje a ochabuje kůže. A právě povolování kůže a pokles její kvality přináší nejviditelnější projevy stárnutí v podobě vrásek, rýh a povadlých kontur. Odborníci na estetickou medicínu stále pokračují ve výzkumech, jak takto věkem poškozené pleti vrátit její mladistvost, pružnost a pevnost. Nyní přišli se zásadním posunem v estetické medicíně, když spojili využití dvou důležitých látek. „Celá metoda spočívá v aplikaci mikroinjekcí kyseliny hyaluronové a jantarové,“ vysvětluje Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, MD Ph.D. „Obě tyto kyseliny se v lidském těle nachází zcela přirozeně, takže nemusíte mít obavu, že si do kůže aplikujete cizorodé látky, na které může mít váš organismus nežádoucí reakce,“ dodává.

Redermalizace: průlomový způsob omlazení. Snímky před a po.

Přirozené a efektivní

Kyselina hyaluronová je látka obsažená v řadě tkání a v estetické medicíně se využívá mnoho let. V těle aktivuje protizánětlivé procesy, obnovuje a udržuje hydrataci, napomáhá metabolismu důležitých bílkovin a poskytuje mechanickou podporu tkáním. K redermalizaci se používají přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, která má vysokou molekulární hmotnost.

Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, MD Ph.D.

Pro veřejnost méně známou látkou je kyselina jantarová, neboli sukcinát. Ta se nachází ve všech buňkách těla, kde pomáhá regulovat výměnu buněčné energie, normalizuje mikrocirkulaci a přispívá k lymfodrenáži. Má také antioxidační vlastnosti, pomáhá předcházet poškození buněčné membrány a zlepšuje metabolismus bílkovin.

Redermalizace: průlomový způsob omlazení. Snímky před a po.

„Ukázalo se, že použití sukcinátu v péči o kůži hraje naprosto zásadní roli. Ve spojení s kyselinou hyaluronovou se účinnost těchto látek vzájemně doplňuje a posiluje. Díky tomu se kůže po ošetření napíná, vyhlazují se vrásky,“ uvádí Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, MD Ph.D.

Redermalizace: průlomový způsob omlazení. Snímky před a po.

Ambulantně a bezbolestně

Redermalizace je rychlá, bezpečná a konzultaci s lékařem i vlastní ošetření zvládnete při jednom sezení. Velkou výhodou metody je, že se provádí ambulantně v místním znecitlivění. Nepřináší tedy žádné zásadní omezení. Lékař mikroinjekcemi nebo kanylkou aplikuje do kůže obě látky po celé ošetřované ploše. Obvykle to zabere přibližně půl hodiny. „Pro co nejlepší efekt je ideální absolvovat tři sezení, a to v odstupu jednoho až tří týdnů,“ doporučuje Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, MD Ph.D.. Doba, kdy se drobné papulky v místech vpichu vstřebají, se pohybuje mezi jedním dnem až týdnem. K běžným činnostem se však můžete vrátit už den po ošetření.

Redermalizace: průlomový způsob omlazení. Snímky před a po.

Sen o mládnutí

Redermalizaci popisují některé ženy jako sen o mládnutí. Vlastní aplikací totiž efekt obou látek teprve začíná. Postupně bude narůstat a maximalizuje se měsíc od ošetření. „Obvykle přetrvává půl roku až rok a ošetření lze pravidelně obnovovat, ideálně dvakrát ročně,“ dodává Dr. Alberto Leguina-Ruzzi, MD Ph.D., který má s tímto průlomovým omlazením pleti bohaté zkušenosti. Jeho služby lze využít v Praze na Abclinic Art & Beauty a také v Beauty Shape.

Redermalizace: průlomový způsob omlazení. Snímky před a po.