Princezna Diana zahýbala světem lidských srdcí. Její slova nás zahřejí

Pamatujete si na den, kdy zemřela? Většině z nás tekly slzy. Jak to? Vždyť jsme ji znali jen z televize, nic pro nás neudělala, nebo snad jo? Neexistuje žena, která by se vryla do paměti a srdcí tolika lidí. Ve svých 19 letech okouzlila svět svou krásou a nevinností a to trvá stále. Její myšlenky je potřeba si připomínat. Hlavně teď.

Princezna, tak to musela mít pohádkový život. Asi byl, ale také hodně náročný, ale i plný radostí a hlavně krátký. Ale i za ten čas si získala lidi na celém světě. Dávala naději, nebála se, nedělala rozdíly a věřila v dobro. Rozdávala teplo a zájem přímým a upřímným způsobem jak chudým lidem, tak celým davům. Diana vysoká, štíhlá a okouzlující si užívala moderního oblékání a nosila nejnovější britskou módu.

Nikdy nevynikala v učení, ale byla popisována jako dívka, která ví, co je potřeba udělat, a dělá to, jak si myslí, že je to správně.

Od zasnoubení s princem Charlesem v roce 1981 až do své smrtelné automobilové havárie v roce 1997 byla Diana jednou z nejznámějších žen po celém světě. Během svého života byla často označována za nejvíce fotografovanou osobu na zemi. Bojovala proti nášlapným minám, navštívila Bosnu a Angolu a také pokračovala ve své práci v organizaci na pomoc lidem postiženým AIDS a v charitách pro děti.

Chtěla tak ukázat světu, že tito lidé si nezaslouží žádnou izolaci a opovržení, ale soucit a vlídnost ostatních. Zároveň tak dala trpícím naději na lepší život i s nemocí a podařilo se jí změnit názor a pohled veřejnosti. Diana podnikala také tajné návštěvy v nemocnicích u smrtelně nakažených pacientů AIDS. Tyto výlety byly médiím skryty.

Na její pohřeb 6. září přišly truchlit tři miliony lidí nejen z Londýna a poslední rozloučení sledovalo dvě a půl miliardy diváků ve 187 státech.

Měla jistě své chyby, jako každý, ale pozitiva převládala. Svět by dnes potřeboval takovou ženu.

Ačkoli byla po své svatbě i rozvodu nejvíce známa jako Princezna Diana, formálně nikdy nebyla takto oslovována, protože pouze ženy, které se jako princezny narodily, mohou tento titul mít před rodným jménem (např. Princezna Anne). Po rozvodu ji náleželo oslovení Diana, Princezna z Walesu; v době manželství byla v úplnosti titulována jako Její královská výsost Princezna z Walesu a Hraběnka z Chesteru…
Princezna nebo lady

Výroky, které nám rozehřejí srdce

Rodina je nejdůležitější věc na světě.
Pokud zjistíte, že máte v životě někoho rádi, je třeba s ním být, starat se o něj a chránit ho.
Chtěla bych mít svobodného ducha. Některým se to nelíbí, ale to je jediný způsob, jakým jsem to já.
Nosím své srdce na rukou.

Každý potřebuje být platný. Každý má potenciál přinést něco zpět.
Jediný důvod pro svatbu je láska.
Když jsi šťastný, můžeš odpustit hodně.
Náručí matky je nejvíc uklidňující než cokoliv jiného.

Podívejte se na další ženy, které hýbou světem.