Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia Zdroj: PNM International

Pražané a Brňané pozor – rozvlňte na podzim svoje tělo v rytmu tance!

Víte, na čem se shodují všichni účastníci známé TV soutěže StarDance? Tanec jim změnil život. A když už jednou tančili, zůstávají věrni tanečnímu parketu i dlouho po odvysílání série. Není se čemu divit. Tanec je pozitivní energie, umí rozproudit krev, posiluje tělo i sebevědomí, je součástí zdravého životního stylu. A hlavně, když tančíte, cítíte se šťastní a v pohodě. A tanečního partnera nepotřebujete! Otázka na tělo zní: V jakém rytmu rozvlníte své tělo vy?

Poradili jsme se s odborníky z Centra Tance. Mají pod svou střechou více než 20 let zkušeností, 60 tanečních stylů a 100 profesionálních instruktorů a lektorů tance. Nenecháme vás tápat.

· Nejen pro svůdnice a lvy salónů – salsa, latina, flirt dance

· Pro klubové typy, co nechtějí jen sedět na židli – street dance

· Pro něžné povahy – orientální tance

Dravá a smyslná „latina“

Vášnivé a dynamické – přesně takové jsou latinskoamerické tance od rumby přes salsu až po jive. Taneční kreace lahodí oku a působí nesmírně atraktivně. Ač se to nezdá, tanec je pořádná dřina. Odměna v podobě pevného a pružného těla a skvělé fyzické kondice vás však nemine. Kromě párových lekcí se konají i ty sólové, na kterých pilujete správnou techniku, učíte se nové kroky a variace bez tanečního partnera. Tak přestaňte hledat výmluvy, že sama tančit nemůžete, a přijďte se rozhýbat v bocích.

Dynamický street dance

Chcete-li vyzkoušet něco neotřelého, pak se zbavte předsudků a vyrazte na lekci moderního a dynamického street dance. Že už nepatříte mezi teenagery? To vůbec nevadí, stačí, když jste zůstali duchem mladí, líbí se vám moderní hudba a nebojíte se výzev. Při hip hopu, dancehall, shuffledance a dalších pouličních tancích si dobijete energii a vypustíte emoce, které se ve vás bouří. Tyto styly podporují individualitu, a proto velkou roli – kromě jasně dané choreografie – sehrávají i vaše osobní pocity, osobnost a nálada. Dopřejte si trochu netradičního omlazení.

Tanec s vůní Orientu

Orientální „břišní“ tance se rovněž těší velké oblibě. Bez obav a beze studu se do něj mohou pustit ženy s plnějšími křivkami, které rázem zjistí, jak přirozeně, elegantně a snadno mohou ze svých skrývaných kilogramů udělat přednosti. Tento tanec formuje postavu – zpevňuje břišní svalstvo, formuje boky a hýždě, odbourává stres. Zkrátka velmi pozitivně působí na zdraví a podtrhuje krásu tanečnice. Lékaři ho často doporučují jako terapii a přírodní cestu k otěhotnění.

A ještě pár dalších důvodů k tanci

Tanec posiluje tělo i ducha a zvyšuje sebedůvěru. Přesvědčte se o tom sami a vyrazte do Centra Tance, které najdete v Praze a v Brně. Nabízí široký rozsah tanečních stylů a kurzy vedou zkušení profesionálové, kteří ve svém oboru už ledaco dokázali. Navíc se v příjemném a přátelském prostředí dočkáte pozornosti, o kterou stojíte. Naučí vás tančit, vnímat své tělo jako nástroj sebepoznání. Na každé lekci vyplavíte tolik endofinů (hormonů štěstí), že svou báječnou náladu budete moci rozdávat.

www.centrumtance.cz